امروز مورخ: ۱۲ /۰۴ /۱۴۰۱
630px-Flag_of_Iran.svg.png
اطلاعیه مهم مورخ ۱۲ /۰۴ /۱۴۰۱ : آغاز ثبت نام کلاسهای پروفشنال هانونس اروپا و دوره های آموزشی سطح یک مربیگری در کشور امارات .
Rate this post

آرایش کردن مژه

۱۲ /۰۴ /۱۴۰۱

موضوع مقاله : آرایش کردن مژه
تاریخ بروزرسانی : 2022 ، امروز قصد داریم درباره ( آرایش کردن مژه ) صحبت کنید و به بررسی کامل آن بپردازیم ، در ادامه برای بررسی ( آرایش کردن مژه ) همراه ما باشید .

رتبه 1 آموزش حرفه ای

دپارتمان آموزش و توسعه

پشتیبانی و پاسخگویی

پاسخگویی 24 ساعته

2 دهه تجربه

دپارتمان آموزش و توسعه

رشته های منعطف

بیش از 70 رشته تخصصی

آرایش مژه

از آنجایی که می‌دانید چشم ها مهم ترین اجزای صورت هستند، بهتر است که در حین کشیدن خط چشم و آرایش کردن مژه ها نهایت دقت و حساسیت لازم را انجام دهید تا چهره‌ ای جذاب و گیرا داشته باشید. در این مطلب با روش های آموزش آرایش مژه آشنا می شوید.

روش های آرایش کردن مژه ها

باید بدانید که اگر مژه ها آرایش درستی داشته باشند، دیگر نیاز به استفاده از مژه مصنوعی نخواهید داشت.

نحوه آرایش مژه های کم پشت

 1. در ابتدای کار با استفاده از فر مژه، مژه ها را برای 7 تا 8 ثانیه در قسمت وسط و آخر یا کناره ها حالت بدهید.
 2. با ریمل، مژه ها را دو تا سه بار ریمل بزنید.
 3. در این جا لازم است مقداری پودر بچه را در کف دست هایتان بریزید و با گوش پاک کن به طوری که داخل چشم نرود، بر روی دو طرف مژه هایتان بزنید. توجه داشته باشید که باید در پایان کار کل مژه هایتان پودری شود.

سپس دوباره ریمل را به مژه هایتان بزنید و در اینجا باید مژه هایی را که به هم چسبیده اند با یک برس فرچه ای خشک از هم جدا کنید.

نکاتی برای آرایش مژه ها

 • برای افرادی که مژه هایی کم پشت دارند پیشنهاد می‌ شود که از ریمل های حجم دهنده و خرده مژه دار استفاده کنند چون این مژه ها حجم مناسب به مژه ها می‌ دهند.
 • پیشنهاد می‌ شود که قبل از اینکه ریمل را به مژه های خود بزنید، اضافه های ریمل را از روی برس پاک کنید و سپس یک لایه ریمل به مژه هایتان بزنید و پس از گذشت 30 الی 40 ثانیه دوباره یک لایه دیگر به مژه ها ریمل بزنید تا ریمل قبلی خشک بشود.
 • برای جلوگیری از اینکه مژه ها به هم بچسبند، بهتر است که اجازه دهید ریمل خشک شود و بعد دوباره ریمل به مژه ها بزنید.
 • اکثر کسانی که آرایش مژه انجام می‌ دهند، برای اینکه مژه های خود را ضخیم تر نشان دهند چند لایه ریمل را روی هم می‌ زنند که مسلما در این وضع مژه ها به همدیگر می چسبند. بنابراین پیشنهاد می‌شود ریمل را در فاصله زمانی دو یا سه بار به مژه هایتان بزنید.
 • پس از استفاده از ریمل درب آن را محکم ببندید تا خشک نشود.

روش آرایش مژه های کوتاه

 1. در ابتدای کار با استفاده از فر مژه، مژه ها را برای 7 تا 8 ثانیه در قسمت وسط و آخر یا کناره ها حالت بدهید.
 2. با ریملی مناسب دو تا سه بار مژه هایتان را ریمل کنید. ترجیحا از ریمل های بلند کننده استفاده کنید تا مژه هایتان را در عین فر بودن بلند نشان دهد.
 3. بهتر است مقداری پودر بچه را در کف دست هایتان بریزید و با گوش پاک کن به طوری که داخل چشم نرود، بر روی دو طرف مژه هایتان بزنید. توجه داشته باشید که باید در پایان کار کل مژه هایتان پودری شود.
 4. در آخر دوباره به مژه هایتان ریمل بزنید و مژه هایی که به هم چسبیده اند را با برس فرچه ای جدا کنید.

نکاتی برای انتخاب ریمل مناسب

 1. در اولین کار باید بدانید که ریملی با برند معتبر و استانداردی خریداری کنید.
 2. پیشنهاد می شود اگر مژه هایی کوتاه دارید از ریمل هایی استفاده کنید که جنس برس های آنها ژله ای می باشد زیرا این نوع ریمل ها دارای میکروفیبرهایی است که باعث پوشش کامل سطح مژه ها می شود و در نتیجه مژه هایی پرپشت تحویل شما می‌دهد . ریمل های ژله ای دارای برسی می باشند که نازک ترین مژه هارا نیز احاطه می‌ کند و پوشش می‌ دهد.
 3. اگر مژه هایی کوتاه دارید از ریمل های رنگی پرهیز کنید زیر این نوع ریمل های رنگی مژه ها را کوتاه نشان می‌ دهند. پس برای بلند تر نشان دادن مژه های خود پیشنهاد می شود از ریمل های مشکی استفاده کنید.
 4. اگر تمایل به پرپشت تر نشان دادن مژه های خود هستید، بهتر است از ریمل هایی استفاده کنید که دارای خرده مژه می‌ باشند تا حجم بیشتری به مژه هایتان بدهد.
 5. قبل از زدن ریمل مژه های خود را تمیز کنید.
 6.  
Rate this post

بمنظور بررسی این موضوع میتوانید به بمقاله فوق مراجعه نمایید

بمنظور اخذ مشاره تخصصی در این زمینه میتوانید با کارشناسان عریس تماس بگیرید

مقاله مذکور مشکلات رایج در این زمینه را برای شما شرح میدهد .

یکی از بزرگترین مراجع کسب اطلاعات در این زمینه آکادمی عریس میباشد .

بمنظور کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با کارشناسان عریس میتوانید از بخش تماس با ما اقدام نمایید .