امروز مورخ: ۱۸ /۰۵ /۱۴۰۱
630px-Flag_of_Iran.svg.png
اطلاعیه مهم مورخ ۱۸ /۰۵ /۱۴۰۱ : آغاز ثبت نام کلاسهای پروفشنال هانونس اروپا و دوره های آموزشی سطح یک مربیگری در کشور امارات .
762 امتیاز
5/5

از سلامت کالای خود اطمینان حاصل کنید

پایگاه خبرهای زیبایی و مراقبت بهداشتی عریس
۱۸ /۰۵ /۱۴۰۱

از سلامت کالای خود اطمینان حاصل کنید

دکتر نسیبه یوسفیان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گیلان:

با هشدار به مسائل پیرامون محصولات ارگانیک بیان کرد که مصرف کنندگان کالاهای سلامت محور می توانند با خراشیدن لایه پوشاننده شناسه ۱۶ رقمی و ارسال به شماره پیامکی ٢٠٠٠۸۸۲۲ اصالت کالا را استعلام کنند.

وی با اشاره به اهمیت شناخت کالاهای آرایشی و بهداشتی مجاز تاکید کرد:

با توجه به قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و ماده ۱۶ مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی در حال حاضر تنها کالاهای آرایشی و بهداشتی دارای برچسب شناسه ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت مورد تایید میباشند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان:

نسبت به عوارض ناشی از مصرف کالاهای قاچاق و تقلبی ادامه داد که محصولات آرایشی و بهداشتی تقلبی موجب بروز عوارض جسمی، صدمات پوستی، کبدی، ریوی و بیماری های مختلفی شامل آلرژی و زخم های پوستی و حتی سرطان میگردد. یوسفیان حساسیت را شایع ترین عارضه لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی بیان کرد و از جمله علایم حساسیت نیز احساس سوزش، قرمزی، تورم ، خارش، تاول های آبدار، عفونت و تغییر رنگ پوست می شود.

وی در ادامه با تشریح اقدامات معاونت غذا و دارو:

برای مبارزه با کالاهای قاچاق سلامت محور افزودکه در سه ماه ابتدای سال جاری ۸۵۸ مورد بازرسی از بخش های مختلف از جمله داروخانه ها، عطاری ها، باشگاه ها، آرایشگاه ها، مواد خوراکی، آشامیدنی و تجهیزات پزشکی انجام شده است. در جریان این تعداد از بازرسی ها، ٣٩ واحد متخلف شناسایی شده است و نیز ۵۲۵ قلم کالا ” یک قلم می تواند چندین کالا باشد” کشف شده است.

وی با تاکید بر ضروری بودن خودداری از استفاده دارو خودسرانه، اظهار داشت:

حتی استفاده بیش از حد از استامینوفن باعث آسیب به کبد میشود.

 

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : از سلامت کالای خود اطمینان حاصل کنید
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی شد.

فهرست مطالب

فرم تماس با کارشناسان:
  • Hidden