افزایش احتمال افسردگی فصلی با کوتاه شدن روزها

به نقل از مدیسن نت، این افسردگی به عنوان اختلال عاطفی فصلی شناخته می‌شود که می‌تواند منعکس کننده تغییر سطح سروتونین بوده و با افسردگی در ارتباط باشد.

نحوه تشخیص افسردگی فصلی

«جنی لارسون»، استاد دانشگاه مینه‌سوتا، می‌گوید: «طبق گزارش های مشاهده شده در سازمان ملی سلامت روان آمریکا، علائم افسردگی فصلی می‌تواند شبیه به علائم افسردگی باشد. اما در بسیاری از موارد تشخیص افسردگی فصلی از انواع دیگر افسردگی دشوار است.»

به گفته لارسون، «تشخیص افسردگی فصلی تنها بعد از دو مورد افسردگی پیاپی که هر سال در یک زمان شروع و پایان می‌یابد و در دیگر زمان‌های سال هیچ علامتی ندارند، قابل تشخیص می باشد.»

یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ نشان داد در حالی که حدود پنج درصد از جمعیت ایالات متحده اختلال افسردگی فصلی را تجربه می‌کنند، این اعداد در عرض‌های جغرافیایی شمالی به ده درصد می‌رسد.

زنان بین ۲۰ تا ۳۰ سال میزان افسردگی فصلی بیشتری را تجربه می‌کنند.

علائم افسردگی فصلی

نشانه های آن عبارتند از افسردگی، اضطراب، تغییرات خلقی، مشکلات خواب، تغییر در عادات غذایی، بی حالی و مشکلات جنسی.

این وضعیت ممکن است به صورت احساس بدبختی، گناه، ناامیدی، کاهش علاقه به فعالیت‌ها و از دست دادن عزت نفس ظاهر شود. فرد ممکن است احساس تنش کند یا نتواند تحمل استرس را داشته باشد. نشانه های دیگر می‌تواند شامل افزایش اشتها، از دست دادن میل جنسی، تمایل به اجتناب از تماس اجتماعی و اختلالات در خواب باشد.

یک فرد مبتلا به آن ممکن است با شروع زمستان علائم اش بیشتر شود و به دلیل استرس‌های متوالی ناشی از پاندمی، احساس انزوا یا استرس بیشتری نسبت به گذشته داشته باشد.

 

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : افزایش احتمال افسردگی فصلی با کوتاه شدن روزها
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری

فهرست مطالب