بالا رفتن مراجعه دانش اموزان مبتلا به آنفلوانزا

یک متخصص بیماری‌های عفونی نسبت به افزایش مراجعه دانش‌آموزان به مراکز درمانی و بیمارستانی به دلیل ابتلا به آنفلوآنزا هشدار داد و گفت: تزریق واکسن آنفلوآنزا برای کودکان تا ۱۲ سال و بیماران الزامی است.

بالارفتن میزان مراجعه دانش آموزان مبتلا به آنفلوانزا 

حمید عمادی با اشاره به اینکه ابتلای بیماری آنفلوآنزا در کشور نسبت به سال‌های گذشته زودتر آغاز شده است و به گونه ای بیماری‌های تنفسی رو به افزایش است.
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: اکنون کرونا در حال کنترل می باشد اما همه‌گیری جدید آنفلوآنزا شروع شده است و با توجه به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، ضرورت دارد افراد در مکان‌های شلوغ حتما ماسک استفاده کنند و اگر فردی دچار نشانه های سرماخوردگی است از رفتن به مراکز آموزشی خودداری کند.
آقای عمادی یادآور شد: آنفلوانزا یک عفونت ویروسی است که سیستم تنفسی فرد از جمله بینی، گلو و ریه‌ها را مورد تهاجم قرار می‌دهد و این بیماری بر عکس سرماخوردگی به طور ناگهانی رخ می دهد و حس بسیار بدتری را در سیستم ایمنی بدن ایجاد می‌کند.

این متخصص بیماری‌های عفونی، تب بالا، درد عضلانی، لرز و عرق، سردرد، سرفه خشک و مداوم و خستگی و ضعف را از نشانه های آنفلوآنزا برشمرد و بیان کرد: در صورت داشتن علائم آنفولانزا و بروز عوارض جانبی، سریع به پزشک مراجعه کنید و مصرف داروهای ضد ویروسی، طول بیماری را کاهش می دهند و از بروز مشکلات جدی‌تر جلوگیری می کنند.
وی بیان نمود: تزریق واکسن آنفلوانزا بهترین و موثرترین روش پیشگیری از عوارض و خطرات بیماری آنفلوانزا می باشد و کسانی که جزو گروه پرخطر محسوب می‌شوند با درخواست خود و تجویز پزشک می‌توانند از داروخانه‌ها واکسن را دریافت بنمایند.

 

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : بالا رفتن مراجعه دانش اموزان مبتلا به آنفلوانزا
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری

فهرست مطالب