امروز مورخ: ۱۵ /۰۴ /۱۴۰۱
630px-Flag_of_Iran.svg.png
اطلاعیه مهم مورخ ۱۵ /۰۴ /۱۴۰۱ : آغاز ثبت نام کلاسهای پروفشنال هانونس اروپا و دوره های آموزشی سطح یک مربیگری در کشور امارات .
Rate this post

تفاوت کراتین و پروتئین تراپی مو

۱۵ /۰۴ /۱۴۰۱

موضوع مقاله : تفاوت کراتین و پروتئین تراپی مو
تاریخ بروزرسانی : 2022 ، امروز قصد داریم درباره ( تفاوت کراتین و پروتئین تراپی مو ) صحبت کنید و به بررسی کامل آن بپردازیم ، در ادامه برای بررسی ( تفاوت کراتین و پروتئین تراپی مو ) همراه ما باشید .

رتبه 1 آموزش حرفه ای

دپارتمان آموزش و توسعه

پشتیبانی و پاسخگویی

پاسخگویی 24 ساعته

2 دهه تجربه

دپارتمان آموزش و توسعه

رشته های منعطف

بیش از 70 رشته تخصصی

کراتین و پروتئین تراپی مو

توجه به زیبایی و سلامتی مو ها در بین افراد بسیار حائز اهمیت می باشد و همینطور موها  تاثیر بسیاری در زیبایی چهره افراد دارند. به همین خاطر توجه کردن به مو ها و رفع مشکلات آن ها در بین خیلی از افراد زیبا جو، فراوان است.

در عصر امروز، روش های جدیدی برای رفع مشکلات مو ها به وجود آمده است. که کراتین و پروتئین تراپی مو دو روشی است که می‌خواهیم مطالبی درباره آنها با شما به اشتراک بگذاریم.

معرفی کراتین مو

کراتین نوعی پروتئین بسیار مهم برای مو ها می باشد که اگر به اندازه کافی در مو ها از آن وجود نداشته باشد، مو ها حالت وز، فر و مجعد به خود می گیرند. کراتین دارای دو نوع و مدل می باشد :

  • آلفا کراتین
  • بتا کراتین (برای پوست و مو از بتا کراتین استفاده می شود.)

این روش، روشی نیمه دائم برای صاف و درخشان کردن مو ها می باشد و علاوه بر احیا کردن مو ها صافی و ابریشمی شدن مو ها را نیز به افراد هدیه می دهد.

معرفی پروتئین تراپی مو

این روش نیز مانند کراتین، برای احیای مو به کار گرفته می شود و علاوه بر احیای مو، باعث درخشندگي، صافی و ابریشمی شدن مو ها نیز می‌ گردد.

در این روش موادی که حاوی پروتئین هستند برای ازبین برد مو خوره ها، گره خوردگی مو ها، زبری مو و… استفاده می شود و در نتیجه باعث احیای مو می شود.

تفاوت کراتین و پروتئین تراپی مو چیست؟

تفاوت های این دو روش موثر به شرح زیر می باشد.

مواد به کار رفته شده در کراتین و پروتئین تراپی مو

مواد مورد استفاده در این دو متد با هم متفاوت است به این صورت که در پروتئین تراپی از محصولاتی که حاوی پروتئین است استفاده می شود ولی در کراتین از پروتئین بتا استفاده می شود.

میزان احیای مو

پیشنهاد می شود افرادی که مشکلات مو های آنها زیاد است از پروتئین تراپی استفاده کنند. زیرا در کراتین احیای مو کمتر از پروتئین تراپی می باشد.

میزان ماندگاری و دوام کراتین و پروتئین تراپی

میزان ماندگاری این دو روش باهم متفاوت است. در پروتئین تراپی حدود 4 ماه دوام و ماندگاری دارد ولی در کراتین حدود 6 ماه می باشد که به نوعی روش نیمه دائم است. لازم به ذکر است که در صورت انجام درست و مراقبت های درست تر بعد از انجام این روش ها می توانید ماندگاری آنها را نسبتا بیشتر کنید.

هزینه کراتین و پروتئین تراپی

شاید دور از ذهن باشد ولی هزینه پروتئین تراپی کمتر از هزینه کراتین می باشد و به همین دلیل پروتئین تراپی علاوه بر مزایای درمانی اش، مقرون به صرفه تر نیز می باشد.

میزان صافی و زیبا شدن مو ها

در پروتئین تراپی اندازه ی صاف شدن و ابریشمی شدن مو ها کمتر از کراتین کردن می باشد و به همین دلیل کسانی که هدف آنها صاف شدن و زیبایی ظاهری مو ها است کراتینه کردن را انتخاب می کنند. ولی کسانی که جنبه درمانی و احیا کردن مو ها برایشان مهم تر است از پروتئین تراپی استفاده می‌ کنند.

این دو موضوع، موضوعات بسیار مهم و حائز اهمیتی بود ک برای انجام دادنشان نیاز به داشتن اطلاعات کافی درباره آنها خواهید داشت. و چنانچه قصد دارید که این روش های احیای مو را انجام دهید می بایست به مراکز خدمات زیبایی و بهداشتی معتبر بروید تا با تکنیک‌ های مخصوص و تخصصی برایتان انجام دهند  و از نتیجه خوبی بهره مند شوید.

Rate this post

بمنظور بررسی این موضوع میتوانید به بمقاله فوق مراجعه نمایید

بمنظور اخذ مشاره تخصصی در این زمینه میتوانید با کارشناسان عریس تماس بگیرید

مقاله مذکور مشکلات رایج در این زمینه را برای شما شرح میدهد .

یکی از بزرگترین مراجع کسب اطلاعات در این زمینه آکادمی عریس میباشد .

بمنظور کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با کارشناسان عریس میتوانید از بخش تماس با ما اقدام نمایید .