توجه بیشتر در خرید اقلام آرایشی و بهداشتی

به گزارش خبرنگار سایت از مازندران، ابراهیم صالحی‌فر معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران عنوان کرد:

بیش از ۲.۵ میلیارد تومان فرآورده‌های سلامت محور قاچاق، پارسال در مازندران معدوم گشت که بیشتر این محموله را لوازم آرایشی و بهداشتی تشکیل داده بود.

وی بیان کرد:

یکی از وظایف معاونت غذا و دارو تامین، توزیع و عرضه کالا‌های سلامت محور است و ادامه داد که قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی، زیر ذره‌بین معاونت غذا و دارو قرار دارد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران به افزایش آگاهی مردم جامعه برای دقت در خرید محصولات بهداشتی تاکید کرد و گفت:

در زمینه دارو چندان مشکلی نداریم و محل عرضه دارو داروخانه است.

ایشان افزود:

برخی افراد متاسفانه مکمل‌های ورزشی، تغذیه‌ای و رژیمی را از خارج داروخانه‌ها تهیه می‌کنند در صورتی‌که باید فرآورده‌های سلامت محور را از مراکز صنفی مجازی که برای همان فرآورده است، تهیه کنند و از خرید این محصولات که مستقیما با سلامتشیان در ارتباط است از دستفروشان و مراکز غیرمجاز پرهیز کنند.

صالحی‌فر یادآور شد:

برای فرآورده‌های تولید داخل شرکت سازنده، شماره سری ساخت، تاریخ تولید و تاریخ انقضا ضروری است. در خرید فرآورده‌های وارداتی هم برچسب اصالت باید مورد بررسی قرار گرفته و به آن توجه شود و استعلام های مربوطه را از طریق نصب نرم افزار ttac روی موبایل و یا ارسال کد ۱۶ رقمی رو محصول به شماره پیامک ۲۰۰۰۸۸۲۲ و اسکن کد QR روی محصول از اصالت آن مطمئن شوند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطر نشان کرد:

خریداران می‌توانند استعلام‌های مربوطه را از طریق ارسال کد ۱۶ رقمی روی محصول به شماره پیامکی که درج شده از سلامت محصول باخبر گردند.

 

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : توجه بیشتر در خرید اقلام آرایشی و بهداشتی
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری

فهرست مطالب