تولید مواد اولیه آرایشی و بهداشتی در کشور

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حامی شرکت‌هایی میباشد که در تلاش هستند تا بازار داخلی محصولات آرایشی و بهداشتی کشور را رونق دهند.

تولید داخلی محصولات آرایشی و بهداشتی:

این موضوع دارای ارتباط مستقیمی با سلامت افراد جامعه است و می تواند در کنار تامین سلامت مصرف کنندگان، نقشی جدی در رونق اقتصادی کشور داشته باشد. بر همین اساس ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرده در یک برنامه ۵ ساله، قرار است ۲۰ ماده اولیه محصولات آرایشی و بهداشتی در کشور تولید شود. محصولاتی استاندارد که با کمک توان و مهارت شرکت‌های دانش‌بنیان و متخصص این حوزه به تولید می رسد و روانه وارد بازار خواهد شد.این برنامه ۵ ساله که در قالب ۲۰ پروژه ملی در حال اجرا میباشد، می تواند ۶۰۰ میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور به ارمغان آورد و برای ۴۰۰ نفر نیز اشتغال زایی کند.

از جمله مواد اولیه و کاربردی مورد نیاز در ساخت محصولات آرایشی و بهداشتی:

موادی چون ویتامین آ پالمیتات، آسکوربیل پالمیتات، آسکوربیل تترا پالمیتات، آسکوربیل گلوکزید و کوجیک اسید دی پالمیتات میباشند.

در این برنامه تلاش می شود:

مواد اولیه حوزه آرایشی که بر پایه پالمتیک اسید یا ایزوپالمتیک هستند و تنوع و حجم بالایی از مصرف و ارزبری را دارند، توسط شتابدهنده‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان به عرصه تولید وارد شوند.

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : تولید مواد اولیه آرایشی و بهداشتی در کشور
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری

فهرست مطالب