630px-Flag_of_Iran.svg.png
762 امتیاز
5/5

حتی با لبخند ساختگی روحیه داشته باشید

پایگاه خبرهای زیبایی و مراقبت بهداشتی عریس
۰۲ /۰۱ /۱۴۰۲

مشروح مقاله: حتی با لبخند ساختگی روحیه داشته باشید

اگر کمی احساس ضعف در روحیه تان دارید، لبخند بزنید. این کار به تنهایی می تواند روحیه تان را تغییر بدهد.

این ایده به عنوان فرضیه “بازخورد چهره” شناخته می‌شود، و پژوهشگران در یک مطالعه جهانی جدید تصمیم گرفتند این نظریه را اثبات یا رد کنند و شواهد قوی پیدا نمودند که نشان می‌دهند لبخند زدن واقعاً می‌تواند فرد را شادتر کند.

داشتن روحیه  با لبخندی  ساختگی

«لبخند می‌تواند باعث ایجاد احساس شادی در افراد بشود و اخم کردن و ابروهای درهم نیز می‌تواند باعث عصبانیت افراد شود؛ بنابراین، تجربه های آگاهانه احساسات باید حداقل تا حدی بر اساس احساسات بدنی باشند.»

تئوری این می باشد که تجربه آگاهانه احساسات بر اساس احساسات بدن است. یکی از نمونه‌های قابل توجه این مورد، ضربان قلب بوده که ممکن است بخشی از احساس ترس باشد.
در مطالعه ای جدید که نزدیک به ۳۹۰۰ شرکت کننده از ۱۹ کشور در آن شرکت داشتند.

محققان از سه تکنیک برای فعال کردن ماهیچه‌های لبخند استفاده نمودند. یک سوم از شرکت کنندگان در مطالعه از تکنیک قلم در دهان استفاده نمودند، در حالی که از یک سوم دیگر خواسته شد از حالت‌های بازیگران خندان تقلید نمایند. از یک سوم نهایی نیز خواسته شد که گوشه‌های لب خود را به سمت گوش حرکت بدهند و گونه‌هایشان را تنها با استفاده از عضلات صورت بالا بکشند.

نیمی از شرکت کنندگان در هر گروه این اقدامات را در حالی که تنها به صفحه‌های خالی نگاه نمودند انجام دادند. نیمی دیگر به تصاویر شادی از توله سگ‌ها، بچه گربه‌ها، گل‌ها و آتش بازی نگاه می کردند.
سپس پژوهشگران از شرکت‌کنندگان درخواست کردند که شادی خود را پس از هر کار ارزیابی نمایند.

هنگامی که شرکت کنندگان از عکس‌های خندان تقلید نمودند یا دهان خود را به سمت گوش‌های خود می‌کشیدند، تیم افزایش چشمگیری در شادی آنها یافت. به نظر نمی‌رسید که تکنیک قلم در دهان تغییری در خلق و خوی ایجاد نماید.

نتایج حاصل از دو تکنیک استدلال قانع کننده‌ای را ارائه می کند که احساسات انسان به نوعی با عضلات صورت در ارتیاط است.

کولز گفت: «این اثر برای غلبه بر افسردگی به اندازه کافی قوی نمی باشد، اما بینش مفیدی در مورد احساسات ارائه می‌دهد.»(ایران سند)

آخرین اخبار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : حتی با لبخند ساختگی روحیه داشته باشید
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری

فهرست مطالب