شکایت هایی از سوی خانواده شرکت لورآل

خانم بتانکور تنها فرزند اوژن شولر، بنیانگذار شرکت لورآل، با دارایی بیش از ۳۷ ملیارد یورویی، ثروتمندترین زن فرانسه و سومین زن ثروتمند جهان محسوب می شد.

اوژن شولر:

شیمیدان، بازرگان و صنعتگر فرانسوی در سال ۱۹۰۹ شرکت لورآل را تاسیس کرد. وی در سال ۱۹۵۷ درگذشت و شرکت به مالکیت لیلیان درآمد.

 

لیلیان بتانکور:

او یک فرزند دختر با نام فرانسوآز بتانکور مایر و دو نوه دارد. نوه پسر او ژان ویکتور مایر در سال ۲۰۱۲ عضو هیئت مدیره لورآل شد.

در سال ۲۰۰۷:

پس از مرگ آندره بتانکور، همسر لیلیان، دختر آنها تصمیم گرفت تا بر علیه دوست نزدیک مادرش عکاس مشهور فرانسوآ ماری بنیه اقدام قانونی کند. او فرانسوآ بنیه را به سو استفاده از کهولت سن مادرش و دریافت هدیه هایی به ارزش یک میلیارد یورو متهم گرداند.

در سال ۲۰۱۰:

بار دیگر نام خانم بتانکور در رسوایی بزرگ دیگری مطرح شد. اما اینبار در دنیای سیاست و در ارتباط با کمپین تبلیغاتی نیکلا سارکوزی. در پی این رسوایی وزیر کار دولت، آقای سارکوزی مجبور به کناره گیری از کابینه گشت. وی در سال ۲۰۱۲ در تحقیقات رسمی، به پذیرفتن کمک مالی غیرقانونی برای کمپین تبلیغاتی سارکوزی در انتخابات سال ۲۰۱۷ از سوی خانم بتانکور متهم شد. در آن زمان نیکلا سارکوزی نیز به سواستفاده از ناهشیاری ناشی از کهولت سن لیلیان بتانکور و سواستفاده از ثروت او متهم گشت اما در سال ۲۰۱۳ دادستانی فرانسه وی را از این اتهام تبرئه کرد.

لیلیان بتانکور، مالک و سهام دار اصلی شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی لورآل در سن ۹۴ سالگی درگذشت.

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : شکایت هایی از سوی خانواده شرکت لورآل
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری

فهرست مطالب