امروز مورخ: ۱۸ /۰۵ /۱۴۰۱
630px-Flag_of_Iran.svg.png
اطلاعیه مهم مورخ ۱۸ /۰۵ /۱۴۰۱ : آغاز ثبت نام کلاسهای پروفشنال هانونس اروپا و دوره های آموزشی سطح یک مربیگری در کشور امارات .
762 امتیاز
5/5

ضرر استفاده از برخی محصولات زیباس

پایگاه خبرهای زیبایی و مراقبت بهداشتی عریس
۱۸ /۰۵ /۱۴۰۱

ضرر استفاده از برخی محصولات زیباس

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر:

محصولات مراقبت شخصی و زیبایی حاوی چندین ماده میباشند که اغلب شامل طیف گسترده‌ای از مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز مانند فتالات ها، پارابن ها، فنول ها، و فلزات سمی هستند. این مواد شیمیایی با سیستم‌های هورمونی تعامل برقرار میکنند و بر سنتز، تنظیم، حمل و نقل، متابولیسم و دریافت هورمون اثر میگذارند که همگی به خصوص در دوران بارداری آسیب پذیر هستند.

 

 ارتباط بین استفاده از محصولات مراقبت شخصی و سطح هورمون‌های استروئیدی:

از جمله استروژن و پروژسترون و هورمون‌های تیروئید را در میان زنان باردار بررسی کردند. محققان نمونه خون ۱۰۷۰ زن باردار بین ۱۸ تا ۴۰ سال را جمع آوری کردند. به عنوان بخشی از این مطالعه، شرکت‌کنندگان تحت معاینات فیزیکی قرار گرفتند و مجموعه‌ای از پرسشنامه‌ها را پر کردند که شامل مشخصات دموگرافیک، شغل، سبک زندگی و استفاده از محصولات مراقبت شخصی مانند عطر، لوسیون، لوازم آرایشی، لاک ناخن، کرم موبر، دهان‌شویه، شامپو و سایر محصولات مو بود. شرکت کنندگان همچنین دو بار در طول بارداری خود نمونه خون ارائه دادند که از نظر ۹ هورمون استروئید جنسی و تیروئید مورد بررسی قرار گرفت.

محققان دریافتند:

استفاده از محصولات مو، به ویژه رنگ مو، و موس با میزان پایین‌تر هورمون‌های استروئیدی که نقش مهمی در حفظ بارداری و رشد جنین دارند، مرتبط میباشد. اختلال در این هورمون‌ها ممکن است به پیامدهای نامطلوب مادر و بارداری مانند محدودیت رشد، زایمان زودرس و وزن کم هنگام تولد منجر گردد.

 

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : ضرر استفاده از برخی محصولات زیباس
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی شد.

فهرست مطالب

فرم تماس با کارشناسان:
  • Hidden