630px-Flag_of_Iran.svg.png
762 امتیاز
5/5

عوارض نوشیدن آب زیاد

پایگاه خبرهای زیبایی و مراقبت بهداشتی عریس
۲۹ /۱۲ /۱۴۰۱

مشروح مقاله: عوارض نوشیدن آب زیاد

کم آبی  مشکلاتی از جمله خشکی پوست، یبوست، چاقی و … را برای بدن به وجود می‌آورد. در مقابل پرآبی بدن هم عوارضی دارد که برای سلامتی و کیفیت زندگی ما مضر می باشد.

آیا به مقدار زیاد آب می نوشید؟

۱. هرگاه می‌خواهید از خانه بیرون بروید آب می‌خورید و همیشه یک بطری آب همراه خود دارید.

۲. هرگاه آب می‌بینید می‌نوشید، بدون اینکه تشنه باشید.

۳. به دفعات مکرر به دستشویی می‌روید و رنگ ادرار بی رنگ است.

۴. در شب، به هنگام خواب هم شیشه آبی را در کنار خود می‌گذارید.

عوارض پر آبی بدن

۱. آب زیاد در معده به خصوص در فصل‌های سرد، باعث حالت تهوع، استفراغ و اسهال میگردد.

۲. سردرد‌های زیاد، بدون هیچ دلیل خاصی به سراغ شما می‌آید و شما را از انجام‌های روزمره باز می‌دارد. این سردرد‌ها به علت برهم خوردن تعادل بین نمک و آب در بدن صورت می‌گیرد که به آن فشار اُسمزی می‌گویند. این سر درد در قسمت فوقانی سر می باشد که از پیشانی تا بینی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در موارد حاد‌تر امکان دارد دچار اختلالات تنفس و مغزی نیز شود.

۳. ورم صورت، دست‌ها و پا‌ها یکی دیگر از عوارض پرآبی بدن می باشد. به این دلیل که سلول‌های بدن ما بیش از حد نیاز آب جذب کرده اند و در نتیحه متورم شده اند.

۴. گرفتگی عضله زیاد برای شما رخ خواهد داد. داشتن بدن سالم مستلزم این ی باشد که همه‌ی مواد مورد نیاز به اندازه کافی به بدن برسند، نه کمتر و نه بیشتر. آب خوردن زیاد، موجب برهم زدن تعادل الکتریکی بدن شده و موجب گرفتگی عضلات، لرزش دست‌ها و تن خواهد شد.

۵. احساس خستگی و بی‌حالی، به علت پر آبی بدن نیز امکان دارد رخ دهد. در بعضی از موارد این عارضه به علت کمبود ویتامین می باشد، و در برخی دیگر به علت پر آبی بدن. بیش از حد نیاز آب خوردن، موجب تولید هورمون‌های استرس نیز در بدن می‌شود و افراد واکنش‌های سریع و استرسی به کنش‌ها نشان خواهند داد. در واقع نوعی ضعف اعصاب به وجود می‌آورد.

 

آخرین اخبار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : عوارض نوشیدن آب زیاد
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری

فهرست مطالب