امروز مورخ: ۱۸ /۰۵ /۱۴۰۱
630px-Flag_of_Iran.svg.png
اطلاعیه مهم مورخ ۱۸ /۰۵ /۱۴۰۱ : آغاز ثبت نام کلاسهای پروفشنال هانونس اروپا و دوره های آموزشی سطح یک مربیگری در کشور امارات .
762 امتیاز
5/5

مصرف بالای اقلام آرایشی در ایران

پایگاه خبرهای زیبایی و مراقبت بهداشتی عریس
۱۸ /۰۵ /۱۴۰۱

مصرف بالای اقلام آرایشی در ایران

محمدرضا شانه‌ساز با بیان اینکه به عقیده برخی از افراد بالا بودن میزان مصرف لوازم آرایشی در کشور یک نقطه ضعف به شمار می‌رود گفت:

ما باید به این موضوع توجه کنیم که از بعد فرهنگی‌، مذهبی و سنتی مصرف لوازم آرایشی در کشور ما ریشه قدیمی دارد و حتی در آموزش‌های دینی می‌بینیم که پیامبر اسلام(ص) بخش مهمی از هزینه‌های زندگی خود را برای خریدن عطر اختصاص می‌داد.

وی با بیان اینکه طی سال‌های گذشته توجه کافی به بحث تولید داخل در حوزه لوازم آرایشی و بهداشتی صورت نگرفته بود، گفت:

ما تمام تلاش خود را برای تولید داخل به کار گرفتیم و خوشبختانه در حال حاضر تجاری که زمانی واردکننده این محصولات بودند به سمت تولید و انتقال تکنولوژی پیش رفته‌اند.

شانه‌ساز عنوان کرد:

در حال حاضر چالش اصلی کشور در حوزه آرایشی و بهداشتی قاچاق این کالاها است. به دلیل اینکه این موضوع از بعد اقتصادی و سلامت به کشور آسیب می‌زند.

وی با بیان اینکه محصولات آرایشی به دلیل اینکه در طولانی‌مدت مصرف می‌شوند، باید از کیفیت و تایید سلامت لازم برخوردار باشند گفت:

اگر سلامت این محصولات توسط مراجع رسمی تایید نشده باشد، می‌توانند آسیب جدی به سلامت مردم وارد کنند.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به همکاری این سازمان با وزارت صمت برای حمایت از تولید داخل توضیح داد:

وقتی تولید این محصولات در کشور انجام شود، نظارت بر آنها راحت‌تر خواهد بود و ما می‌توانیم از ورود مسئولان فنی در کارخانه‌های تولیدی برای انجام نظارت و بازرسی‌ها استفاده کنیم.

شانه‌ساز با بیان اینکه در سال گذشته تلاش زیادی برای رونق تولید محصولات آرایشی و بهداشتی در داخل کشور انجام شد، بیان کرد:

در این زمینه ما اقدام به نصب برچسب اصالت کالا برای این محصولات کردیم که نیاز است در این زمینه اطلاع‌رسانی بیشتری صورت گیرد تا از این طریق بتوانیم از ورود محصولات قاچاق و تقلبی به کشور پیشگیری کنیم. وی با بیان اینکه سهم قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی در کشور ۱.۶ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود، ‌گفت:‌ ما باید تلاش کنیم با رونق تولید داخل، قاچاق را کاهش دهیم که در این راستا تسهیلات ویژه‌ای را برای تولیدکنندگان در نظر گرفته‌ایم و تلاش کرده‌ایم صدور مجوزهای تولید با کمک انجمن‌ها انجام شود.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه ایرانیان ۲.۵ برابر میانگین جهانی لوازم آرایشی مصرف می‌کنند اظهار داشت:

ما باید از این فرصت در زمینه اشتغال، تولید و صادرات استفاده کنیم و سلامت محصولات آرایشی را از لحاظ آلاینده‌ها و فلزات سنگین در نظر داشته باشیم تا علاوه بر تولید سلامت مردم نیز حفظ گردد.

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : مصرف بالای اقلام آرایشی در ایران
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی شد.

فهرست مطالب

فرم تماس با کارشناسان:
  • Hidden