میکروبافت پوستی سه بعدی برای بررسی خواص کشسانی

متخصص بیومکانیک و تصویربرداری با وضوح بالا در زیست شناسی:

ابن دو به کمک هم آمده اند تا مدلی از میکروبافت پوستی سه بعدی عاری از هر گونه ماتریکس اگزوژن ایجاد کند.

هدف آنها در یک جمله:

مطالعه خواص الاستیک در شرایط آزمایشگاهی و در نتیجه ارزیابی اثربخشی مواد فعالی که برای مبارزه با تغییرات خواص بیومکانیکی پوست در نظر گرفته شده است.

متخصص شیمی لیپید و استخراج گیاهان مستقر در فرانسه:

میکروبافت های سه بعدی بدون داربست را برای تقلید در شرایط آزمایشگاهی یک بافت الاستیک، که مسئول خواص کشسانی ذاتی درم است، ایجاد کرده است.

در واقع، Gattefossé در بیانیه‌ای توضیح داد:

جایگزین‌های مهندسی زیستی سه بعدی پوست که در حال حاضر در بازار موجود است، هنوز مدل‌های معیوب برای مطالعه خاصیت ارتجاعی پوست هستند. در واقع، آنها حاوی ماتریس های برون زا و مصنوعی هستند که اندازه گیری خواص بیومکانیکی در بافت بازسازی شده را تحت تأثیر قرار می دهند.

کروی های سه بعدی بدون داربست:

وقتی نوبت به تجزیه و تحلیل خواص بیومکانیکی پوست می‌رسد، تکیه‌گاه‌های برون‌زا و مصنوعی که به‌عنوان یک ماتریس برای این بسترهای پوستی عمل می‌کنند، هر اندازه‌گیری را تحت تأثیر قرار می‌دهند. با این حال، بدتر شدن سازماندهی و عملکرد الیاف الاستیک پوستی یکی از دلایل اصلی افتادگی پوست ناشی از افزایش سن است که آنها را به یک هدف ترجیحی برای استراتژی‌های ضد پیری آرایشی تبدیل می‌کند.
برای توسعه مدل های پیشرفته جدید، گاتفوس از کروی های سه بعدی بدون داربست استفاده کرد که سلول ها از توانایی ترشح ماتریکس خارج سلولی خود بهره می برد.

این فناوری Gattefossé را قادر می‌سازد تا:

صدها میکروبافت سه بعدی را در شرایط آزمایشگاهی تنها با استفاده از فیبروبلاست‌های پوستی جمع‌شده در صفحات با میل ترکیبی بسیار کم تولید کند.

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : میکروبافت پوستی سه بعدی برای بررسی خواص کشسانی
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری

فهرست مطالب