کاهش استفاده مردم از خدمات آرایشگاه ها

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از اتومات برای حالت دهی به موها یکی از روش های محبوب برای داشتن موهای صاف و بدون پرز است. اما این روش نیز همانند دیگر روش های استفاده از حرارت برای حالت دهی به موها، می تواند عوارض و آسیب هایی برای مو و پوست

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

کاهش استفاده مردم از خدمات آرایشگاه ها

با افزایش هزینه‌های جاری آرایشگاه‌ها و البته رشد حدود ۲۰ درصدی قیمت لوازم آرایشی با شروع سال جدید، برخی آرایشگران از کاهش تعداد مراجعه مشتریان خود خبر می‌دهند.

افزایش قیمت لوازم آرایشی:

این یک مساله‌ دو سر باخت برای آرایشگران و مشتریان تبدیل شده است. چرا که بررسی‌ها نشان می‌دهد شهروندان کمتر به آرایشگاه‌ها مراجعه می‌کنند و آرایشگران هم به دلیل از دست دادن مشتریان خود درآمدزایی کمتری دارند.فعالان این بازار خدماتی می‌گویند با توجه به افزایش هزینه کالاهای اساسی، دیگر پولی برای مراجعه به آرایشگاه‌ها باقی نمی‌ماند. برخی از شهروندان هم ترجیح می‌دهند برای دریافت خدمات رایگان این ریسک را بپذیرند که زیبایی خود را به دست کارآموزان بسپارند یا خود این کار را انجام دهند.

دریافت خدمات آرایشگاه‌ها با حقوق ۲ ماه:

کارهایی مانند رنگ، کراتینه و … که ارزش‌افزوده نسبتا بالایی دارند، دیگر برای برخی افراد دست‌نیافتنی است. چنان‌که برخی از مشتریان آرایشگاه‌ها می‌گویند برای دریافت این خدمات باید حداقل حقوق دو ماه خود را پس‌انداز کنند. این وضعیت برای برخی از آرایشگاه‌های خاص در شمال تهران یا برخی از شهرهای شمالی به‌مراتب وخیم‌تر است. آن‌ها با تبلیغاتی نظیر آرایش مو و صورت فلان بازیگر و فوتبالیست برای خود اسم و رسمی راه انداخته‌اند. گرچه اکنون برخی به دنبال آرایشگاه‌های ارزان و رایگان هستند، اما برخی هم از آن طرف بوم افتاده‌اند، برای استفاده از خدمات آرایشگاه‌های خاص هفته‌ها در انتظار نوبت خود هستند. اما اکنون پرسش این است که چرا آرایشگاه‌ها که هزینه چندانی ندارند، در سال جاری افزایش قیمت قابل‌توجهی داشتند؟

مدیر یک آرایشگاه زنانه در تهران گفت:

نباید تصور کرد که آرایشگاه‌ها هیچ هزینه‌ای ندارند. اتفاقاً مواد مورد نیاز برای خدمات آرایشگاهی اکثرا وارداتی هستند و باید خارجی باشند. با توجه به نوسانات نرخ ارز، این مواد نیز افزایش قیمت قابل‌توجهی داشته‌اند.

۲۰ درصد مشتریان دیگر مراجعه‌ای ندارند:

برخی از مشتریان به دنبال کیفیت بالا و خدمات خاص هستند. به همین خاطر همچنان شاهد حضور پررنگ آن‌ها در آرایشگاه‌ها هستیم. این افراد حتی گاهی از نیازهای اولیه خود می‌زنند که از مدل‌های روز عقب نمانند. در مقابل اما عده‌ای از مشتریان قدیمی هم در سال جاری مراجعه‌ای نداشته‌اند. شاید بتوان گفت که در سال جاری تعداد مراجعات حدود ۲۰ درصد افت داشت.

وی ادامه داد:

شنیده‌ام که بیشتر این مشتریان آرایشگاه‌های دورتری پیدا کرده‌اند که ارزان‌تر هستند. در واقع این افراد ترجیح می‌دهند که هزینه‌های رفت و آمد را بپردازند، اما خدمات زیبایی هم برایشان ارزان تمام شود.

یک آرایشگر مردانه نیز با تائید افت ۲۰ درصدی مراجعه مشتریان افزود:

مشتریانی هم که مانده‌اند تعداد مراجعه کمتری نسبت به سال‌های گذشته دارند. به‌عنوان مثال اگر یک مشتری پارسال ماهانه دو بار مراجعه می‌کرد، امسال هر ماه یک بار او را می‌بینیم. اگر یک مشتری به دنبال کیفیت و یا خدمات خاص باشد، حتما به سراغ آرایشگر مورد اطمینانش می‌رود. برای خدمات معمولی، مانند اصلاح ساده مو اما ماجرا فرق می‌کند. آن‌ها به جایی می‌روند که قیمت کمتری دارد.

وی عنوان کرد:

گرچه تا اوایل سال گذشته مدل رایگان برای کارآموزان آرایشگاه‌ها کم پیدا می‌شد، اما با توجه به قیمت‌ها کنونی از برخی همکارانمان شنیده‌ایم که دیگر مشکلی در پیداکردن مدل رایگان وجود ندارد. این به معنای افزایش تمایل مردم به دریافت خدمات رایگان اصلاح مو توسط کارآموزان است.

 

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : کاهش استفاده مردم از خدمات آرایشگاه ها
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری