مصرف عجیب لوازم آرایشی در ایران

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از اتومات برای حالت دهی به موها یکی از روش های محبوب برای داشتن موهای صاف و بدون پرز است. اما این روش نیز همانند دیگر روش های استفاده از حرارت برای حالت دهی به موها، می تواند عوارض و آسیب هایی برای مو و پوست

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

مصرف عجیب لوازم آرایشی در ایران

رییس سازمان غذا و دارو عنوان کرد:

حداکثر ارز اختصاص یافته به حوزه دارو ۲.۲ میلیارد دلار بوده که منشا بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌ها میباشد. بهتر است دارو هم مانند حوزه آرایشی و بهداشتی از ارز دولتی جدا شود.

بنابر آمارهای اعلام شده:

ایران دومین مصرف کننده محصولات آرایشی و زیبایی در منطقه غرب آسیا هستیم.

بهرام دارایی اظهار کرد:

محصولات آرایشی و بهداشتی، حوزه جذابی در داروسازی محسوب می‌شود. با ارتقای علم در این حوزه، شاهد کاهش مصرف مواد سمی در این محصولات در تمام جهان هستیم. تاکنون فناوری‌های بالایی وارد حوزه داروسازی شده به طوریکه شاهد استفاده از فناوری mRNA در صنعت واکسن هستیم.

معاون بهداشت تصریح کرد:

آمار واردات محصولات آرایشی و بهداشتی کاهش یافته است. اگر فقط به فکر واردات بودیم، هیچ وقت در این صنعت رشد نمی‌کردیم و خوشحالم که صنف آرایشی و بهداشتی برای ارز سراغ سازمان نمی‌آید. بنابر آمارهای اعلام شده ما دومین مصرف کننده محصولات آرایشی در منطقه غرب آسیا هستیم و باید ببینیم چرا آمار قاچاق رو به رشد میباشد. مسیر تولید داخل و کاهش واردات درست است ولی باید در کنار آن به نیازهای داخل توجه کرده تا فاصله را کم کنیم.

معاون وزیر بهداشت بیان کرد:

صرف اینکه در تولید محصولات خودکفا می‌شویم باید با استفاده از فناوری‌های روز دنیا و پیشرفت‌ در سایر حوزه‌ها، در این زمینه نیز رشد کنیم. برای رسیدن به این هدف می‌توانیم از ظرفیت‌های خوب دانشگاهی به کمک رشته‌های شیمی، داروسازی و فرآورده‌های طبیعی بهره مند شویم. با توجه به مصرف بالای این فرآورده‌ها در کشور، پیش‌تر نزدیک ۴۰۰ میلیون دلار واردات رسمی داشتیم. بنابراین ما مدافع تولید داخل هستیم دارایی با اظهار اینکه در منطقه اروند، قاچاق لوازم آرایشی به شکل ته لنجی به اندازه یک کشتی بزرگ و کوله بری در حد کانتینر بزرگ، انجام می‌‍شود، اظهار کرد: اغلب این محصولات استاندارد نبوده و حاوی جیوه، سرب و مواد مضر هستند که نگران کننده میباشد. باید برای مراقبت از سلامت مردم راهکاری اندیشید.

دارایی گفت:

برای کاهش قاچاق در حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی علاوه بر شناسه‌گذاری و شناسایی اصالت محصولات، باید به نیازهای بازار داخلی هم توجه کنیم. خوشبختانه بحث آرایشی و بهداشتی به وزارت صمت منتقل شد و باید کنترل‌ها بعد از صدور پروانه‌ها صورت گیرد. فرآیند تولید در مسیر درستی قرار گرفته و تولیدکننده‌ها قواعد را رعایت می‌کنند؛ لازم است که به سمت فناوری‌های جدید بروند، خریداران نیز بیشتر دنبال تولیدات تحت لیسانس هستند.

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تولید زیرزمینی هم در کنار قاچاق یکی از دغدغه‌ها است که در شهرهای دورتر و حتی روستاها اتفاق می‌افتد، افزود:

ترجیح می‌دهیم ارز برای توزیع عادلانه به مصرف کننده برسد که روش درست آن، استفاده از بیمه‌هاست.

دارایی ضمن رد ادعای برخی درباره صرفه جویی ارزی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی بیان کرد:

کل بازار دارویی و تجهیزات پزشکی و شیرخشک سال ٩٧ حدود ٣.٨ ارز ترجیحی داد که دارو حدود ٢ میلیارد دلار بود و برخی آمارهای غلط درباره حوزه دارو می‌دهند که دارو ۴ میلیون دلار ارزبری داشته و ما ٢ میلیون دلار صرفه جویی ارزی کردیم.

رییس سازمان غذا و دارو گفت:

حداکثر ارز اختصاص یافته به حوزه دارو ۲.۲ میلیارد دلار بوده که منشا بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌هاست. بهتر است دارو هم مانند حوزه آرایشی و بهداشتی از ارز دولتی جدا شود. این ارز را باید به مصرف کننده بدهیم و بیمه‌ها باید این حمایت را انجام دهند. وقتی اول زنجیره ارز را می‌دهیم ارز به درستی به مردم نمی‌رسد و فشار زیادی روی صنعت داروسازی به خاطر ارز وارد میگردد.

دارایی درباره تولید واکسن کرونا در ایران عنوان کرد:

یکی از افتخارات ما در ایران صنعت داروسازی میباشد و علیرغم همه مشکلات توانسته نیاز کشور را تامین کند و در فاصله کوتاهی توانستیم به تولید واکسن برسیم و اکنون نیاز به واردات واکسن نداریم و مجوز صادرات را داده ایم.

رییس سازمان غذا و دارو بیان کرد:

درخواست داریم بحث برچسب گذاری دنبال گردد هر چند سخت است و این حوزه مانند تجهیزات پزشکی با دیواری برای برچسب گذاری رو به رو است و با این روش تولیدکنندگان تولید با اصالت را از جعلی جدا کنند و در کنارش فرهنگ‌سازی شود تا مردم به مصرف این محصولات روی بیاورند تا توجه به بازار قاچاق کاهش پیدا کند.

 

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : مصرف عجیب لوازم آرایشی در ایران
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری