حداقل سلامت لازم برای محصولات آرایشی داخلی

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از اتومات برای حالت دهی به موها یکی از روش های محبوب برای داشتن موهای صاف و بدون پرز است. اما این روش نیز همانند دیگر روش های استفاده از حرارت برای حالت دهی به موها، می تواند عوارض و آسیب هایی برای مو و پوست

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

حداقل سلامت لازم برای محصولات آرایشی داخلی

رئیس سازمان غذا و دارو:

به پوشش بیمه‌ای ۲۵۰ قلم داروی دیگر تا پایان سال اشاره کرد و گفت کالای آرایشی تقلبی از مواد سمی و رنگ‌های غیرمجاز تولید می‌شود.

بهرام دارایی، در یک برنامه تلویزیونی درباره نظارت بر کالاهای سلامت‌محور عنوان کرد:

گستره فعالیت سازمان غذا و دارو متنوع است و باید اصالت کالاهای سلامت‌محور قابل ردیابی و رهگیری باشند که در همه دنیا سازوکار این نظارت‌ها در سازمان غذا و دارو انجام میگردد. در سازمان غذا و دارو فرآورده‌های سلامت‌محور کد ملی به‌نام IRC برای رصد دارند، 10 میلیارد کد شناسه برای یک‌میلیون کد IRC فرآورده‌های غذایی، دارویی و تجهیزات پزشکی صادر کرده‌ایم. سامانه تی‌تک یک سامانه منحصربه‌فرد، ایرانی، درون‌زا و برون‌نگر است که بر لبه دانش حرکت می‌کند و با هوش مصنوعی ارتقا خواهد یافت. آمریکا و ترکیه اخیراًَ به فناوری این سامانه مجهز شده‌اند و ایران از لحاظ نوآوری در این حوزه پیشرو بوده است.

معاون وزیر بهداشت با اعلام اینکه “3 هزار و 336 کد ژنریک دارو در کشور داریم”، گفت:

تمام داروهای وارداتی و تولید داخل در سامانه تی‌تک شناسه‌گذاری می‌شوند. 360 قلم دارو 95 درصد بازار دارویی را به خود اختصاص داده‌اند، در گذشته 590 قلم دارو تا کد ملی بیمار رهگیری می‌شد که در زمان حاضر به 764 قلم رسیده است و تا پایان امسال به 1164 قلم می‌رسد؛ همچنین تا قبل از این 2500 قلم دارو تحت پوشش بیمه بوده‌اند که امسال به بالای 2750 قلم می‌رسد.

وی ادامه داد:

در زمان حاضر در حوزه غذا حدود 80 درصد محصولات شناسه‌گذاری می‌شوند، در حوزه تجهیزات پزشکی نیز فراورده‌ها در سامانه IMED که به تی‌تک متصل است، ثبت و 90 درصد ملزومات و تجهیزات پزشکی وارداتی شناسه‌گذاری می‌شوند، همچنین تا پایان سال 70 قلم تجهیزات پزشکی حساس و پرمصرف از ابتدای زنجیره تا انتها قابلیت رصد خواهند داشت، در حوزه آرایشی و بهداشتی هم پیشرفت خوبی در حوزه شناسه‌گذاری حاصل گشته است. 360 هزار شناسه‌گذاری تجهیزات پزشکی داریم که 130 هزار قلم در حوزه واردات است و برای محصولات داخلی هم الزام گذاشته‌ایم که نیازمند همکاری تولیدکنندگان هستیم و در تلاشیم توزیع‌کنندگان تجهیزات پزشکی را رصد و ردیابی کنیم.

دارایی درباره عرضه لوازم آرایشی قاچاق و تقلبی در بازار بیان کرد:

در تولید محصولات بهداشتی وضعیت مناسبی داریم، اما در تولید محصولات آرایشی وضعیت خوبی نداریم، هنگامی که می‌خواهیم از تولید داخل حمایت کنیم باید محصول با کیفیت و با عمق دانش تولید کنیم، اگر از محصول بی‌کیفیت حمایت کنیم و درب واردات را ببندیم، رقیب را از بین برده‌ایم.  اکنون با کالای آرایشی تقلبی به‌دلیل بالا رفتن قیمت محصولات خارجی اصلی مواجه هستیم و باید دانست که کالای تقلبی از مواد سمی و رنگ‌های غیرمجاز تولید می‌شود و سلامت مصرف‌کننده را به خطر می‌اندازد.

رئیس سازمان غذا و دارو درباره عواقب تخصیص ارز دولتی به دارو و تجهیزات پزشکی نیز گفت:

در چند سال گذشته سیاست غلط ارز ترجیحی اعمال شد که در حوزه دارو بسیار نادرست بود و به صنعت و بیماران آسیب وارد کرد. با تخصیص ارز ترجیحی زنجیره تولید و توزیع دچار چالش شد و کمبودهای دارویی افزایش پیدا کرد، ارز همیشه در دسترس و کافی نبود و روند تأمین دارو و مواد اولیه با وقفه و اختلال مواجه شد، در نتیجه صنعت داروسازی را تحت تأثیرات منفی قرار داد. البته کمبود دارو عوامل دیگری مانند تحریم هم دارد اما با تخصیص ارز دولتی هزاران میلیارد سوءاستفاده شده است و شاهد بیش‌اظهاری برای دریافت ارز بیشتر و واردات کالای کمتری بودیم، تنها در حوزه مواد اولیه 7 هزار میلیارد تومان سوءاستفاده و گران‌‌فروشی را شناسایی کرده‌ایم. پرونده‌های مهمی از سال ٩٧ در این زمینه تشکیل و کیفرخواست‌‌هایی صادر گشته که به‌زودی از سوی دستگاه قضا علنی خواهد شد، البته صنعت داروسازی ما نجیب است و نخبگان را به‌کار می‌‌گیرد و یک زیست‌بوم منتخب از نخبگان است. در حوزه بیوتکنولوژی جزو 20 کشور بزرگ دنیا و سه کشور اول آسیا هستیم، همچنین از 60 مولکول با فناوری زیستی 30 مولکول را تولید می‌کنیم.

وی ادامه داد:

کشور به‌سمت تولید محصولات با فناوری پیشرفته می‌رود، امسال در تولید انسولین قلمی خودکفا خواهیم شد و دو برابر نیاز کشور تولید خواهیم داشت و مسیر صادرات باز میگردد، حتی به توانایی تولید قلم انسولین نیز در کشور دست یافته‌ایم که همه اینها نتیجه اعتماد به جوانان و شرکت‌های دانش‌بنیان است.

دارایی گفت:

بر اساس قانون برنامه و بودجه 3 میلیارد دلار ارز برای دارو، تجهیزات پزشکی و شیرخشک تخصیص یافته است و با دستور رئیس جمهور ارز تخصیص یافت تا زیرساخت‌‌ها برای انتقال ارز دارو به بیمه‌‌ها فراهم شود، با اصلاح سیاست ارزی قیمت دارو برای بیمار تغییری نمی‌کند و یارانه دارو به‌هنگام خرید بیمار اعمال می‌شود و این اقدام جدیدی است که در بستر نسخه الکترونیک محقق می‌‌شود.

ایشان با تأکید بر اینکه صنعت داروسازی موافق تخصیص ارز دولتی نیست و با ارز دولتی گروگان گرفته شده است، بیان داشت:

همان‌طور که برخی مخالف حذف ارز دولتی هستند؛ در نسخه‌نویسی هم همین‌طور است و برخی امتناع می‌کنند و باید توجه داشت که با نسخه الکترونیک آمار تولید و مصرف و صرفه‌جویی دارویی خواهیم داشت.

وی اشاره کرد:

بیماران مزمن پس از اصلاح سیاست ارزی می‌توانند با مراجعه به پزشک داروی مورد نیاز خود را تا ویزیت بعدی دریافت کنند و همه اینها با نسخه الکترونیک محقق می‌شود و شاهد صرفه‌جویی دارویی خواهیم بود. معاون وزیر بهداشت  به اینکه نزدیک به 30 درصد داروهای وارداتی قاچاق معکوس می‌‌شود اشاره کرد و گفت برآورد قطعی از قاچاق معکوس نداریم، اما بر اساس برآوردها سال ٩٩ حدود 5 هزار میلیارد تومان داروی قاچاق کشف شده است، ما اکنون به‌وفور انسولین قلمی داریم، اما همچنان حجم زیادی از کشور خارج می‌شود، زیرا کالای ما در داخل ارزان است، آمار خوبی از قاچاق معکوس نداریم و سال گذشته 120 میلیون دلار هزینه انسولین شده که 40 میلیون دلار با بیمه خریداری و در سیستم ثبت شده است.

 

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : حداقل سلامت لازم برای محصولات آرایشی داخلی
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری