بررسی وجود مافیا در صنعت آرایشی و بهداشتی

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از اتومات برای حالت دهی به موها یکی از روش های محبوب برای داشتن موهای صاف و بدون پرز است. اما این روش نیز همانند دیگر روش های استفاده از حرارت برای حالت دهی به موها، می تواند عوارض و آسیب هایی برای مو و پوست

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

بررسی وجود مافیا در صنعت آرایشی و بهداشتی

دکتر کامران یاراحمدی، مدیر مسئول ماهنامه دنیای دارو و درمان و مدیر عامل شرکت دارویی بیوکمپ:

درباره وجود مافیا در صنعت آرایشی و بهداشتی توضیحاتی را عنوان میکند. او با بیان اینکه متأسفانه اگر صنعتی از نظر درآمدی و رشد رو به پیشرفت باشد، اکثر افراد فکر می‌کنند آن صنعت مافیا دارد و ورود و کار کردن در آن غیر ممکن است و به روابط زیادی نیاز دارد، تاکید می‌کند که اصلاً مافیایی در این عرصه وجود ندارد، اما چارچوب‌ها و قوانینی داریم که اگر کسی خارج از این قوانین کار کند طبیعی است که نه تنها نمی‌تواند مجوز بگیرد، بلکه پیشرفتی هم ندارد و به بازار و فروشی که در نظر دارد هم دست پیدا نمیکند.

به طور مثال در مورد بحث فرمولاسیون محصولات آرایشی و بهداشتی:

اگر فرموله محصول شما خارج از ضوابط سازمان غذا و دارو باشد برای گرفتن مجوز به مشکل می‌خورید. فرض کنید دو نفر به طور همزمان تصمیم می‌گیرند تا برای محصول شرکت خود مجوز بگیرند، یک نفر این پروسه را در مدت زمان ۳ ماه طی می‌کند ولی این روند برای یک نفر دیگر حدود ۱ سال و نیم زمان می‌برد و همچنان هم به دنبال مجوز می‌گردد. در این موارد این افراد بر این باورند که قطعاً مافیایی وجود دارد که با وجود اینکه هر دو فرموله داریم اما یک نفر در عرض سه ماه پروانه و مجوز تولید را دریافت کرده است.

شروع کردن و مسیر مارکت و پخش دارو مسیر بسیار مهمی است و با سایر صنایع تفاوت‌هایی دارد:

به این دلیل که باید از مسیر خاصی جلو برود. اگر محصولی که تولید می‌کنید حاشیه سود آنچنان بالایی نداشته باشد، به دلیل اینکه تا زمان رسیدن محصول به دست مصرف کننده حداقل ۵ بخش (واسطه) وجود دارد، طبیعی است زمانی که حاشیه سود پایینی داشته باشد و فقط به صرف داشتن کیفیت بالا بخواهید محصولی را وارد بازار کنید، از نظر مارکت کسی حاضر به کار کردن روی محصول شما نمیباشد و همین مورد باعث می‌شود که خیلی‌ها فکر کنند چرا بعضی سیستم‌های پخش و مارکتینگ روی برخی محصولات کار می‌کنند اما روی محصولات دیگر خیر؛ پس حتماً مافیایی در این بخش وجود هست. اما باید این واقعیت را در نظر گرفت که با توجه به اهمیت کیفیت، تخفیف‌ها و حاشیه سودی که برای این شرکت‌ها باید در نظر گرفت نقش مهم‌تری از کیفیت دارد.

مدیرعامل مجموعه بیوکمپ در پایان به این نکته اشاره کرد:

وقتی با چارچوب‌های صنعت آرایشی و بهداشتی آشنایی نداشته باشید قطعاً تصور می‌کنید مافیایی وجود دارد، ولی اگر منظور از مافیا وجود قوانین و ضوابط این صنعت است، نه تنها در این صنعت، بلکه در تمام صنایع این قوانین وجود دارد و بدون رعایت آنها نمی‌توان فعالیت کرد. در صنعت داروسازی هم این اصول وجود دارد ولی اگر منظور از مافیا، شرایطی است که اگر درست و اصولی جلو بروید به شما مجوز و پروانه و…. ندهند، خیر مافیایی وجود ندارد. اینها حرف‌هایی است که توسط برخی افراد گفته می‌شود که تولید را در عرصه دارویی ضعیف تلقی کنند. علاوه بر این، صنعت دارو و آرایشی و بهداشتی به قدری گسترده است که گنجایش افراد توانمند و متخصص را دارد.

 

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : بررسی وجود مافیا در صنعت آرایشی و بهداشتی
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری