می ماسک و جنجالهایش برای محصولات آرایشی و بهداشتی

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از اتومات برای حالت دهی به موها یکی از روش های محبوب برای داشتن موهای صاف و بدون پرز است. اما این روش نیز همانند دیگر روش های استفاده از حرارت برای حالت دهی به موها، می تواند عوارض و آسیب هایی برای مو و پوست

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

می ماسک و جنجالهایش برای محصولات آرایشی و بهداشتی

می ماسک:

یکی از چهره‌های سرشناس دنیای مد و فعال حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی و همینطور مادر ایلان ماسک بنیانگذار شرکت تسلا، با اظهارات جدیدش در نیویورک درباره «بی‌اثر بودن» یک محصول بهداشتی خبرسازی کرد. این مدل ۷۳ ساله و کارشناس تغذیه که برای یک برند محصولات آرایشی و کرم‌ ضد پیری به نام «تایملاین نوتریشن» فعالیت می‌کند، این هفته در پاسخ به سوالی که آیا پس از استفاده از این کرم‌ها در پوستش تغییری مشاهده کرده یا نه بیان کرد که تفاوتی حس نکردم.

با وجود این پاسخ صریح، شرکت سازنده این محصول اعلام کرد:

پس از یک دهه تحقیقات بالینی به این نتیجه رسیده که ترکیبی شیمیایی به نام «اورولتین آ» که توسط باکتری‌های روده برخی افراد پس از خوردن مواد غذایی مثل میوه انار تولید می‌شود، بر احیای میتوکندری سلولی و تقویت عملکرد ماهیچه‌ها موثر میباشد. امری که به ادعای این شرکت «می‌تواند به کاهش زوال سلولی مرتبط با افزایش سن کمک کند». این ادعا هنوز به طور کامل توسط مراجع علمی مستقل اثبات نشده است، هر چند برخی مطالعات روی موش‌ها چنیننتیجه ای را نشان می‌دهند.

تولیدکنندگان این مارک می‌گویند:

دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا میباشند، با این حال منتقدان بیان میکنند این به تنهایی نشانه کارآمدی محصول نیست چراکه سازمان غذا و داروی ایالات متحده تنها تایید می‌کند که محصول برای سلامتی بی‌ضرر است و نه اینکه الزاما برای مقابله با پیری نیز موثر واقع میشود.

الیزابت اندرسون، سرپرست ارتباطات علمی در مرکز تحقیقات ایمنی مواد اولیه:

اینکه سازمان غذا و دارو گفته است استفاده از این محصول امن میباشد چیز فوق العاده‌ای نیست. آن‌ها مواد تشکیل دهنده محصول را بررسی و نظارت می‌کنند که آیا آنچه شرکت ادعا می‌کند استفاده کرده صحت دارد یا نه. اما آن‌ها هیچ گونه تحقیقی در مورد اثربخشی به عمل نمی آورند.

خانم می ماسک:

اصالتا اهل کاناداست، یکی از پنج فرزند خانواده‌ای به شمار می‌رود که در کودکی به پرتوریای آفریقای جنوبی مهاجرت کردند. او که در سنین جوانی فینالیست مسابقات «دختر شایسته» آفریقای جنوبی در سال ۱۹۶۹ میلادی شده بود، با یک مهندس اهل آفریقای جنوبی به نام ارول ماسک ازدواج کرد. او در کتاب خاطراتش با عنوان «زمانی که یک زن برنامه‌ریزی می‌کند؛ پندهایی برای یک عمر ماجراجویی، زیبایی و موفقیت» که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد، شرح می‌دهد که چگونه به تنهایی بر مشکلات ناشی از جدایی‌ از همسرش فائق آمده و توانسته در کنار به راه‌انداختن تجارت شخصی و ایفای نقش در دنیای مد و محصولات آرایشی و بهداشتی، کودکانش را تربیت کند. هر چند از میان فرزندان او ایلان ماسک به عنوان یکی از ثروتمندترین مردان جهان بیش از دیگر فرزندانش دارای شهرت است، اما توسکا (کارگردان سینما) و کیمبال (کارآفرین و فعال در صنعت تغذیه) نیز در زمینه‌های کاری خود صاحب نام هستند.

خانم می ماسک می‌گوید:

یکی از دلایل موفقیت فرزندانش این بوده که به آن‌ها این اجازه را داده است هر کاری را دوست دارند و صلاح می‌دانند امتحان کنند و این کار آن‌ها را قادر ساخته تا اعتماد به نفس خود را تقویت کنند و بتوانند مثبت‌اندیش باشند. خانم ماسک پس از جدایی، دو مدرک لیسانس و یک مدرک فوق‌لیسانس را در آفریقای جنوبی و کانادا کسب کرده و در طول سال‌های اخیر عمدتا به ایراد سخنرانی‌ درباره رژیم‌های غذایی سالم و سبک زندگی می‌پردازد. خانم ماسک در ۴۰ سال گذشته سخنگوی بسیاری از شرکت‌های مواد غذایی و دارویی بوده و اظهارات او هر از چندگاه جنجال‌ی را بر پا کرده است.

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : می ماسک و جنجالهایش برای محصولات آرایشی و بهداشتی
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری