استفاده از طبیعت برای تولید مواد مصنوعی

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از اتومات برای حالت دهی به موها یکی از روش های محبوب برای داشتن موهای صاف و بدون پرز است. اما این روش نیز همانند دیگر روش های استفاده از حرارت برای حالت دهی به موها، می تواند عوارض و آسیب هایی برای مو و پوست

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

استفاده از طبیعت برای تولید مواد مصنوعی

تقریبا بیشتر گیاهان سیاره ما، رمز و رازهایی ناشناخته برای علم هستند. از بیش از ۴۰۰ هزار گونه گیاهی روی زمین، تنها ۲۰ درصد آنها بطور کامل مطالعه شده اند.

دانشمندان قرنها میباشد که گیاهان را مطالعه کرده اند:

هنوز چیزهای بسیار زیادی برای یادگیری و مطالعه وجود دارد. در آتن، محققان تلاش می کنند که برخی از معماهای گیاهان را حل کنند. در یک پروژه تحقیقات اروپایی، حدود دو هزار گونه از گیاهان از سراسر جهان و مناطقی مانند اقیانوس آرام جنوبی، آفریقا، آمریکای لاتین و مدیترانه جمع آوری شده اند.

نیکولاس فوکیالاکیز:

پژوهشگر فیتوشیمی (بررسی خواص شیمیایی و دارویی گیاهان) و فارماکوگنوزی (مطالعه مواد دارویی از منابع طبیعی ) از دانشکده داروسازی دانشگاه آتن می گوید که یونان و بویژه حوزه مدیترانه ایش، یکی از مراکز مهم تنوع زیستی در جهان است. بیشتر گیاهان این منطقه بومی و منحصر بفرد میباشند. به همین خاطر این گیاهان را به منظور مطالعه و کشف مواد تشکیل دهنده شان جمع آوری می کنیم. محققان برخی از ترکیبات موجود در عصاره های گیاهی را جداسازی می کنند و بدنبال مولکول های زیست فعالی می گردند که بتوان از آن در لوازم آرایشی استفاده کرد.

دیمیتری کلیتساس محقق پیری سلول ها از انستیتوی بیولوژی NCSR عنوان کرد:

یکی از عللی که پوست پیر می شود قرار گرفتن در معرض فشار است، برای مثال قرار گرفت زیر تاثیر اشعه یو وی. اگر ما بتوانیم ترکیباتی را پیدا کنیم که سلول ها را از این اشعه محافظت کنند، و مکانیسم دفاعی سلول ها را افزایش دهند، آنگاه می توانیم از آنها برای محافظت پوست یا جلوگیری از پیری زودرس سلول ها، استفاده کنیم. در گذشته، محققان مجبور بودند چند کیلوگرم از مواد گیاهی را به منظور جداسازی ترکیباتشان، پردازش کنند اما ابزارهای مدرن این امکان را فراهم کرده اند که تمام مواد شیمیایی موجود در گیاه را تنها با آزمایش چند گرم از عصاره آنها شناسایی کنیم.

لیاندروس اسکلتسونیز، پرفسور فارماکوگنوزی و شیمی ترکیبات طبیعی بیان کرد:

نتیجه مهم این طرح پژوهشی ایجاد یک بانک اطلاعاتی از مواد زیست فعال است. ما فعالیت های زیستی این مواد را در ارتباط با استفاده های آرایشی و سموم گیاهی مطالعه کرده ایم اما در آینده این بانک اطلاعاتی می تواند برای اهداف دیگری هم مانند تحقیقات دیابت، سرطان و بیماری های دیگر مورد استفاده قرار گیرد. عصارهای گیاهی، مخلوطی از مولکول های متفاوت هستند. بعضی از آنها قبلا مورد مطالعه قرار گرفته اند و برخی دیگر برای علم جدید هستند. محققان اثر انگشت مولکول های این گیاهان را در یک بانک اطلاعاتی ذخیره کرده اند که به آنها در اکتشافات جدید کمک خواهد کرد.

با این حال پرسش این است که چگونه نتایج این تحقیقات به نوآوری های تجاری می انجامد؟ در یک کارخانه لوازم آرایشی در آتن، از عصاره گیاهان و دیگر مواد طبیعی در ساخت محصولات استفاده می شود. آنها برای اینکه ترکیبات جدیدی بااستفاده از یافته های این مطالعات بیابند به مراکز تحقیقاتی و دانشگاهها ملحق شده اند.

ماریانا رالی، زیست شناس مولکولی می گوید:

ویژگی هایی که ما در عصاره ها و ترکیبات گیاهی بدنبالشان هستیم سه ویژگی اصلی مرتبط با مواد آرایشی است، یعنی: فعالیت آنتی اکسیدان ها، سفید کننده ها و حفاظت در برابر اشعه یو وی.

شرکت های صنعتی نتایج تحقیقات را به دو منظور از سازمان های علمی می گیرند، اول برای فهمیدن اینکه چقدر مولکول های زیست فعال، کارآمد هستند و دیگری اینکه بهترین روش برای به کار بردن آنها در محصولات جدید چه میباشد.

ماریانا رالی زیست شناس مولکولی افزود:

هدف ما این است که تا آنجایی که می توانیم از آنچه طبیعت به ما هدیه کرده بیاموزیم. با استفاده از این پژوهش، ما پنج گیاه امیدبخش را یافته ایم و امیدواریم که خبرهای بسیار هیجان انگیزی برای مصرف کنندگان در پیش داشته باشیم.

 

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : استفاده از طبیعت برای تولید مواد مصنوعی
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری