حمام کردن هم میتواند به بدن آسیب برساند

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از اتومات برای حالت دهی به موها یکی از روش های محبوب برای داشتن موهای صاف و بدون پرز است. اما این روش نیز همانند دیگر روش های استفاده از حرارت برای حالت دهی به موها، می تواند عوارض و آسیب هایی برای مو و پوست

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

حمام کردن هم میتواند به بدن آسیب برساند

حمام کردن قبل از خواب:

این کار ممکن است لذت بخش باشد و حس خوبی به شما بدهد منتها ئارای ضررهایی است که به آن ها میپردازیم.

ممکن است راحت خواب تان نبرد:

یک حمام داغ یا دوش آب گرم درست پیش از خواب شاید کار آرامش بخشی باشد، اما در حقیقت، ممکن است خواب تان را به هم بریزد. شما وقتی دمای بدن تان اندکی پایین تر است، خواب بهتری دارید و زمانی که بدن شروع به آماده کردن خود برای داشتن یک خواب خوب شبانه می کند، دمای بدن اندکی افت می کند. حمام داغ باعث بالا رفتن دمای بدن و سردرگمی بدن میگردد. اگر فکر می کنید که بدون حمام نمی توانید بخوابید، با آب ولرم و یک یا دو ساعت قبل از خواب حمام کنید.

می تواند ضربان قلب تان را بالا ببرد:

اگر تا به حال برایتان پیش آمده که بعد از یک حمام داغ احساس کرده باشید ضربان قلب تان بالا رفته است، باید بدانید که توضیحی علمی برای آن موجود است. آب داغ فشار خون را بالا می برد و کارشناسان پزشکی هشدار می دهند که آب داغ حتی می تواند دمای بدن را بیش از اندازه بالا ببرد و باعث وارد شدن فشار به قلب شود. وقتی هم که ضربان قلب بالا برود، ممکن است تمام شب را از این پهلو به آن پهلو شوید، امری که ممکن است منجر به بروز مشکلات بیشتری برای سلامت تان شود.

 ممکن است وزن تان بالا رود:

خوردن یک شام خوشمزه و رفتن به یک حمام داغ بلافاصله بعد از آن، شاید روش خوبی برای به پایان رساندن روز و درنهایت خوابیدن به نظر بیاید. اما حقیقت آن است که رفتن به حمام، بلافاصله بعد از خوردن غذا ممکن است دستگاه گوارش بدن را سردرگم کند و منجر به افزایش وزن شود. عمل گوارش به افزایش گردش خون به سمت معده نیاز دارد و حمام کردن باعث می شود خون به طرف قسمت های دیگری از بدن جریان یابد. اگر احساس می کنید شب ها حتماً باید حمام کنید، بهتر است بعد از خوردن غذا، دست کم ۳۰ دقیقه به بدن خود زمان بدهید.

برای موهایتان بد است:

رفتن به حمام قبل از خواب، آن هم زمانی که موها هنوز خیس هستنتد، اصلاً به نفع موها نیست. خوابیدن با موی خیس باعث می شود بالش رطوبت را به خود جذب کند و یک محیط گرم و مرطوب بی عیب و نقص برای رشد باکتری های مضر ایجاد می شود. این امر ممکن است منجر به بروز مشکلاتی در ناحیه کف سر شود،  خارش، تحریک پوست و شوره برخی از این مشکلات میباشد.

 

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : حمام کردن هم میتواند به بدن آسیب برساند
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری