نجات ریمل خشک شده

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از اتومات برای حالت دهی به موها یکی از روش های محبوب برای داشتن موهای صاف و بدون پرز است. اما این روش نیز همانند دیگر روش های استفاده از حرارت برای حالت دهی به موها، می تواند عوارض و آسیب هایی برای مو و پوست

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

نجات ریمل خشک شده

ریمل یا «ماسکارا»:

یک نوع وسیله آرایشی میباشد که برای حالت دادن به مژه‌ها و زیباتر کردن چشم‌ها مورد استفاده قرار میگیرد این کالای نه تنها باعث زیبایی چشم ها می شود بلکه برخی عیوب چشم را هم می پوشاند و اگر چشمانی ریز داشته باشید با استفاده از ریمل مناسب می توانید چشمان خود را درشت تر و زیباتر نشان دهید. این محصول در اصل «ماسکارا»  نامیده شده است.در واقع ریمل یک برند آرایشی است که ماسکارا تولید می‌کند و از آن زمان از اسم ریمل استفاده می‌شود. ریمل‌ نوعی ماده آرایشی خیس است که داخل ظرفهای کوچک و لاغر استوانه‌‌ای ریخته می‌شود. این مواد را می‌توانید با استفاده از یک برس یا فرچه گرد که به در محصول چسبیده است از داخل ظرف خارج کنید و مژه‌هایتان را به آن آغشته کنید.

ریمل فر کننده:

شما می‌توانید بر اساس نیاز خود یکی از موارد گفته شده را استفاده کنید. تفاوت دیگر ریمل‌ها، در فرمول مواد داخل آن‌هاست که به دو شکل محلول در آب و ضد آب ساخته می‌شوند. ریمل ضد آب برای استفاده در فصل گرم و استخر کاربرد دارد. رنگ ریمل‌ها به صورت کلاسیک، مشکی است. ولی در سال‌های اخیر با توجه به پیشرفت مد و فشن، سازندگان ریمل خلاقیت به خرج داده اند و ریمل‌های رنگی را وارد بازار کردند. ریمل‌های رنگی گزینه مناسبی برای استفاده در فصل بهار و تابستان، که فصل‌هایی پر از رنگ هستند مناسب است. تفاوت بعدی در شکل برس آن‌ها است. برس‌ها می‌توانند به شکل‌های مخروطی، متراکم و ضخیم، باریک، منحنی و مارپیچی باشند.

دلایل خشک شدن ریمل:

انجام بیش از اندازه حرکت رفت و برگشتی فرچه (عمل پمپاژ) : متاسفانه تعداد افرادی که این اشتباه را انجام می‌دهند زیاد است. این کار هوای اضافه را وارد ظرف می‌کند و باعث می‌شود یک ریمل خشک شده روی دست شما بگذارد.

سن ریمل: به طور معمول فاصله بین تاریخ تولید و انقضا، فاصله مناسبی برای استفاده از ریمل است. ولی هرچه ریمل به تاریخ انقضا نزدیک شود، امکان خشک شدن آن بالا می‌رود. استفاده از ریملی که تاریخ انقضای آن گذشته باشد اگر خشک هم نشده باشد، باعث عفونت چشم می‌شود.

کامل نبستن در ریمل: مهم‌ترین دلیل خشک شدن ریمل همین مورد است. وقتی در ریمل باز بماند، گرما و هوا وارد آن شده و باعث تبخیر و خشک شدن آن می‌شود.

نباید بلافاصله ریمل خشک شده را دور انداخت:

می‌توانید از چند روش ریمل هایی که حالت خشکی دارند و یا بر روی مژه ها می چسبند را به راحتی روان کنید. برای احیای ریمل خشک شده خود می‌توانید از روش‌هایی که در ادامه به آن ها میپردازیم استفاده کنید.

روغن زیتون:

اولین روش بازسازی ریمل خشک شده، استفاده از روغن زیتون میباشد. می توانید چند قطره روغن زیتون را داخل تیوپ ریمل بریزید و خوب تکان دهید. خواهید دید که ریمل شما دیگر خشک نخواهد بود.

چای سیاه:

با توجه به این‌که در همه خانه‌ها چای موجود هست، این روش یکی از آسانترین کارهایی است که می توانید برای ترمیم ریمل خشک شده خودتان بکنید. استفاده از چند قطره چای در داخل ریملتان، آن را از خشکی نجات خواهد داد.

قطره چشمی:

یکی از روش های جالبی که می توانید برای برطرف کردن خشکی ریمل انجام دهید، استفاده از قطره چشمی به داخل ریمل است. برای این کار به هیچ وجه از قطره‌ای که از قبل باز شده استفاده نکنید تا دچار عفونت نشوید. حتما از قطره نو را مورد استفاده قرار دهید. به اندازه ۳ قطره از مواد قطره چشمی داخل تیوپ ریمل بچکانید. یادتان باشد که بعد از استفاده از هر کدام از روشهای بالا، حتما ریمل خود را تکان دهید.

ژل آلو‌ئه‌ورا:

به اندازه یک نوک انگشت ژل آلو‌‌ئه‌ورا بردارید و داخل تیوپ ریمل بریزید. در ریمل را ببندید و آن را خوب تکان دهید. ریمل شما مثل روز اول می‌شود و دیگر نیازی به خرید ریمل جدید نیست.

روغن بادام شیرین:

می‌توانید داخل تیوپ ریملتان روغن بادام شیرین بریزید، البته چند قطره وسپس آن را خوب تکان دهید. این روش هم مانند روش‌های قبلی ریمل شما را از حالت خشکی در میاورد.

گلاب:

اگر چند قطره گلاب را در ریملی که حالت خشک دارد، اضافه کنید و آن را خوب تکان دهید، متوجه می شوید که چقدر ریمل روان شده و دیگر حالت چسبندگی و خشکی در آن نیست.

مایع لنز:

یک روش جالب دیگر برای احیای ریمل، استفاده از آب داغ و مایع لنز است. ابتدا ریمل خود را در داخل فنجان آب داغ بگذارید، البته به مدت ۵ دقیقه و سپس در داخل ریمل، ۵ قطره از مایع لنز را بریزید و به مدت ۱۵ ثانیه تکان دهید. با این روش خاص، ریمل شما دیگر خشک نخواهد شد.

آب داغ:

استفاده از آب داغ برای زمانی است که موارد بالا را در دسترس شما نیست بهترین راه حل برای برطرف کردن خشکی ریمل محسوب می شود. ریمل خود را به طور کامل در آب داغ بگذارید و چند دقیقه صبر نمایید. سپس ریمل را بیرون آورده و تکان دهید، خواهید دید که ریمل شما به حالت اولیه برگشته است.

یادتان باشد، اگر ریمل را کم استفاده میکنید و فقط برای مجالس خاص مورد استفاده قرار میگیرد. حتما ریمل را در بالای یخچال نگه دارید تا همیشه تازه و قابل استفاده بماند.

 

 

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : نجات ریمل خشک شده
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری