اولین ناحیه بدن که دچار چین و چروک میشود

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از اتومات برای حالت دهی به موها یکی از روش های محبوب برای داشتن موهای صاف و بدون پرز است. اما این روش نیز همانند دیگر روش های استفاده از حرارت برای حالت دهی به موها، می تواند عوارض و آسیب هایی برای مو و پوست

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

اولین ناحیه بدن که دچار چین و چروک میشود

اولین ناحیه بدن که دچار چین و چروک میشود:

پوست اطراف چشم اولین ناحیه ای است که چین و چروک های آزاردهنده در آن شروع به پدیدار شدن می کنند. این بدان دلیل است که پوست در آنجا کاملا نازک و پر از رگ های خونی است برای همین باید مراقبت در این بخش از صورت را با حساسیت بیشتری انجام دهیم.

نکته مهم این است:

شاید این ترفندها به ظاهر ساده باشند اما لازم است بدانید بسیاری از افرادی که جوان تر از سن شان بنظر میرسند، راز جوانی پوست صورت خود را همین موارد به ظاهر ساده عنوان میکنند.

ضد آفتاب را جدی بگیرید:

حقیقت این است که نور ماوراء بنفش می تواند تأثیر کاملاً منفی بر سلول های پوست ما داشته باشد و بدترین تاثیر منفی آن، پیری پوست میباشد و این بدان معناست که استفاده نکردن از کرم ضد آفتاب در طول روزی که قرار است در معرض نور آفتاب باشید، یکی از بدترین عاداتی است که می توانید داشته باشید. اشعه های مضر خورشید یکی از بزرگترین دلایل به وجود آمدن چروک های ریز روی صورت است پس استفاده روزانه از کرم ضد آفتاب را یکی از واجبات مراقبت از پوست خود در نظر بگیرید.

عینک آفتابی را موثر بدانیم:

حتما برای شما اتفاق افتاده که در یک روز آفتابی بیرون از خانه رفته و لحظه ای که خورشید به صورت شما برخورد داشته، شروع به فشرده کردن چشمان خود کرده اید. این معمولاً به این معنی است که چشمان شما به راحتی نمیتواند نور خورشید را تحمل کند و مجبورید برای کمتر شدن فشار نور خورشید روی چشمانتان، آن ها را جمع کنید که خود یکی از اصلی ترین دلایل چروک شدن دور چشم است، به همین دلیل این ایده عالی است که همیشه عینک آفتابی استفاده کنید.

حالت خواب خود را اصلاح کنید:

وضعیت خواب شما از دلایلی است که باعث ایجاد چین و چروک در اطراف چشم شود. خوابیدن به شکلی که پوست صورت شما تحت فشار بوده و یا تماسی با بالشت و… داشته باشد به هیچ وجه توصیه نمیشود چراکه می تواند چین و چروک هایی را روی صورت شما ایجاد کرده و با گذشت سال ها این چروکها را عمیقتر میکند. بنابراین، سعی کنید یاد بگیرید به پشت بخوابید که این نه تنها برای جلوگیری از چین و چروک عالی است، بلکه در جلوگیری از آکنه نیز موثر است.

غذاهای سالم مصرف کنید:

خوردن غذاهای ناسالم و غذاهای حاوی قند مصنوعی به پوست ما آسیب جدی میرساند. این مواد غذایی نه تنها باعث آکنه و ریزش مو می شود، بلکه موجب ظاهر شدن خطوط ریز روی صورت نیز می شوند. وقتی بیش از حد از این غذاها می خورید، خون مولکول هایی ایجاد می کند که به کلاژن و خاصیت ارتجاعی پوست آسیب رسانده و در نهایت موجب پیری پوست می شود.

سیگار و دخانیات را کنار بگذارید:

استعمال دخانیات نه تنها برای سلامت عمومی شما مثل یک سم است، بلکه تأثیر وحشتناکی بر پوست نیز دارد. با سیگار کشیدن، جریان اکسیژن در بدن کاهش می یابد و این خود آسیب بزرگی به اعضای بدن بخصوص پوست محسوب می شود.

مرطوب کننده ها را فراموش نکنید:

هر نوع پوستی برای حفظ شادابی و جوانی خود نیاز به آبرسانی مناسب دارد. مرطوب کردن روزانه پوست به پوست شما کمک می کند ظاهری شاداب و درخشان داشته باشد. هرچه پوست خود را در وضعیت خشک‌ و کم آب تری قرار دهید سریع‌تر منجر به پیری زودرس، چین و چروک و خطوط ریز عمیق‌تر می‌شود. بنابراین، مرطوب کننده را در بخش اصلی از روتین مراقبت پوستی خود قرار دهید.

 

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : اولین ناحیه بدن که دچار چین و چروک میشود
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری