موهای سر خود را در آیینه کم پشت نبینید

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از اتومات برای حالت دهی به موها یکی از روش های محبوب برای داشتن موهای صاف و بدون پرز است. اما این روش نیز همانند دیگر روش های استفاده از حرارت برای حالت دهی به موها، می تواند عوارض و آسیب هایی برای مو و پوست

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

موهای سر خود را در آیینه کم پشت نبینید

اگر موهای شما خوب، خشک یا مستعد شکستن هستند گرمای بیش از حد می‌تواند موهای شما را ضعیف کند. در نتیجه موهای شما آسیب دیده یا وز می‌گردند. برای محدود کردن آسیب ناشی از خشک کردن مو، توصیه می‌شود سشوار را حدود ۶ اینچ (۱۵.۲۴ سانتی متر) از سطح موهای خود دور کنید و سشوار را در حرکت نگه داشته تا فقط بر روی یک نقطه‌ خاص نباشد. خشک کردن مو با سشوار یا وسایل گرمایشی دیگر را به دو یا سه بار در هفته محدود کنید و بین هر جلسه به موهایتان فرصت دهید تا بهبود پیدا کنند.

مصرف ویتامین خود را کنترل شده افزایش دهید:

مانند بقیه اعضای بدن، موهای شما برای سالم و قوی بودن به ویتامین‌ها و مواد معدنی خاصی نیاز دارند. اگر به هر دلیلی منابع غذایی و ویتامین‌ها به موها نرسد، ممکن است دچار ریزش موها شوید.

مصرف شامپو را کاهش دهید:

تمیز نگه داشتن موهایتان مهم است. بیشتر شامپوها از موادی استفاده می‌کنند که چربی طبیعی موهای شما را از بین می‌برند تا چربی مو را کاهش دهند و کثیفی را بزداید. مگر اینکه موهای شما به شدت چرب باشد، احتمالاً می‌توانید به جای هر روز دو تا سه بار در هفته شست‌وشو با شامپو را کاهش دهید. شستن بیش از حد موها ممکن است باعث خشک شدن آن و احتمالا ضعیف شدن ساقه مو گردد.

از راه های تقویت مو- پوست سر را ماساژ دهید:

تقویت گردش خون در پوست سر ممکن است به تقویت سلامت و وضعیت پوست سر شما کمک کند و همچنین جریان خون را در فولیکول‌های مو افزایش دهد. یک ماساژ چهار دقیقه‌ای بر روی پوست سر نیز می‌تواند افزایش ضخامت و استحکام مو را در طول زمان با خود به همراه داشته باشد.

مصرف پروتئین را در رژیم غذایی خود زیاد کنید. پروتئین کافی در رژیم غذایی برای رشد مو مهم است، زیرا فولیکول‌های مو بیشتر از پروتئین تشکیل شده است به‌طوری که کمبود پروتئین در رژیم غذایی می‌تواند منجر به نازک شدن مو و ریزش آن شود.

از دوش آب گرم بپرهیزید:

دوش گرفتن با آب خیلی داغ ممکن است هم به ریشه و هم به کوتیکول موی شما آسیب وارد کند. بخار در حمام می‌تواند کوتیکول‌های موهای شما را باز کند، که ممکن است منجر به خشک شدن، وز و مستعد شکستگی گردد.

پیراهن نخی را جایگزین حوله کنید:

به گفته متخصصان مراقبت از مو، خشک کردن و ماساژ موهای خیس با حوله پس از شستن می‌تواند به دلیل اصطکاک ایجاد شده بین حوله و مو باعث شکستگی و آسیب دیدن آن شود. می‌توانید یک حوله میکروفایبر انتخاب کنید یا راه حل ساده‌تر و ارزان‌تر استفاده از یک پیراهن ساده نخی میباشد.

روغن‌تراپی را به یاد بسپارید:

روغن‌تراپی یک انتخاب محبوب برای کمک به بازگرداندن رطوبت به موهای خشک، وز یا آسیب دیده است. می‌توانید از روغن نارگیل یا آووکادو برای کاهش ریزش مو و ترمیم موهای آسیب دیده استفاده کنید. روغن نارگیل و روغن آووکادو حاوی اسیدهای چرب ضروری و همچنین ویتامین‌های A، B و E میباشد.

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : موهای سر خود را در آیینه کم پشت نبینید
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری