تاسیس محلی برای کسب درآمد از آرایشگری

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از اتومات برای حالت دهی به موها یکی از روش های محبوب برای داشتن موهای صاف و بدون پرز است. اما این روش نیز همانند دیگر روش های استفاده از حرارت برای حالت دهی به موها، می تواند عوارض و آسیب هایی برای مو و پوست

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

تاسیس محلی برای کسب درآمد از آرایشگری

چگونه آرایشگاه خود را دایر کنیم:

هدف نهایی بسیاری از آرایشگران باز کردن آرایشگاه شخصی خود میباشد و برای رسیدن به این هدف تلاش می کنند. البته مشابه راه اندازی هر کار جدید دیگری، راه اندازی یک آرایشگاه کار دشواری میباشد و برای انجام آن ابتدا باید مقدماتی فراهم گردد.در این مقاله به بررسی این موضوع میپردازیم.

شغل آرایشگری به عنوان یک بیزینس:

تاسیس آرایشگاه نیاز به درک مناسب از این موضوع داشته و آرایشگر باید دارای آمادگی برای سرمایه گذاری یا صرف هزینه های غیرقابل پیش بینی باشد. به علاوه کسی که به دنبال تاسیس آرایشگاه است، باید محل مناسب این کار را نیز مد نظر بگیرد و توانایی تهیه وسایل مناسب برای آرایشگری را داشته باشد.

مهارت آرایشگر در محیط کار:

تنها یک آرایشگر که سال ها تجربه دارد و از طریق مهارت های خود توانسته مشتری جذب کند، می تواند آرایشگاه باز کند. این بدان معنی است که درست است که شغل آرایشگری تجارت پردرآمدی است ولی یک فرد عادی نمی تواند دست به انجام آن ببرد. در واقع هنگامی که کسی تصمیم به راه اندازی آرایشگاه گرفت، باید همه مهارت های لازم برای این کار را داشته و هیچ نگرانی در مورد این موضوع نداشته باشد. همچنین باید مشتری های وفاداری نیز وجود داشته باشند تا سرمایه گذاری و شروع این کار ممکن گردد. برای این موضوع بهتر است قبل از تاسیس آرایشگاه، برآوردی از هزینه های آرایشگری کرده و محاسبه کنید که برای شروع حداقل به چه میزان مشتری نیاز دارید تا سود کنید.

تجارت  و آرایشگاه:

علاوه بر داشتن مهارت در آرایشگری، داشتن مهارت های اجتماعی برای بازاریابی و گسترش کار نیز یکی از ضرورت های تاسیس آرایشگاه است. به علاوه فردی که تصمیم به انجام این کار دارد، باید تا حدی با راز و رمز تجارت آشنایی داشته باشد تا بتواند اقدام به تاسیس آرایشگاه کند.

تاسیس آرایشگاه قانونی:

برای این که تجارت شما کاملا قانونی باشد، باید جوازها و پروانه های مناسب تاسیس آرایشگاه را تهیه کنید و در صورت نیاز به مدرک یا گواهینامه خاصی از یک مکان، ابتدا آن گواهینامه را دریافت کنید و سپس اقدام راه اندازی آرایشگاه کنید. همچنین در برخی موارد سالن زیبایی شما باید دارای بیمه های مختلف باشد تا اجازه کار داشته باشد. بنابراین قبل از هرچیز از جزئیات کار آگاه شوید و هر کدام از آن ها را به انجام برسانید.

استخدام آرایشگر در آرایشگاه:

به عنوان یک قانون کلی، کسی که نتواند خود به تنهایی از پس اجاره سالن زیبایی و هزینه های آب و برق برآید، نباید آرایشگاه تاسیس کند. بنابراین نباید استخدام آرایشگران مختلف را به عنوان یک راه حل برای تامین هزینه ها در نظر گرفت. اما در صورتی که تصمیم به همکاری با دیگر آرایشگران گرفته باشید، روش های مختلفی برای این کار وجود دارد که از آنها میتوان به کمیسیون/حقوق ماهیانه/ حقوق روزانه یا هفتگی آرایشگر. در صورتی که تصمیم به استخدام آرایشگران دیگر دارید، ابتدا باید در مورد حقوق آن ها تصمیم بگیرید و در نظر داشته باشید که چه نوع سیستم حقوقی هم به نفع شما و هم به نفع آرایشگرانی است که تصمیم دارند با شما فعالیت کنند. در روشی که شما به آرایشگران کمیسیون و یا حقوق می دهید، کنترل آن ها و مشتری ها با شما بوده و بخشی از وقت خود را باید برای اینکار در نظر بگیرید.

اجاره صندلی در آرایشگاه:

در صورتی که می خواهید وقت بیشتری برای کار و مشتری های خود داشته باشید، می توانید از این روش استفاده کنید. در این روش شما بخشی از سالن زیبایی یا یک صندلی در آرایشگاه را به آرایشگر اجاره داده و به غیر از دریافت اجاره مسئولیت دیگری نسبت به یکدیگر ندارید.

کمیسیون و اجاره صندلی در آرایشگاه:

این روش در بین بسیاری از آرایشگران محبوبیت دارد و در آن آرایشگران می توانند در مورد آینده کاری خود برنامه بهتری داشته و علاوه بر جذب مشتری برای خود برای سالن نیز مشتری جذب کنند. البته در مورد این موضوع سالن دار و آرایشگر باید به تفاهم رسیده و قوانینی وضع بشود که منافع هر دو آن ها را در نظر بگیرد.

 

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : تاسیس محلی برای کسب درآمد از آرایشگری
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری