راهکارهای قطعی سریع ریزش مو

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از اتومات برای حالت دهی به موها یکی از روش های محبوب برای داشتن موهای صاف و بدون پرز است. اما این روش نیز همانند دیگر روش های استفاده از حرارت برای حالت دهی به موها، می تواند عوارض و آسیب هایی برای مو و پوست

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

راهکارهای قطعی سریع ریزش مو

فولیکول‌های مو، یکی از سه رده سلولی در بدن هستند که پر سرعت ترین تغییرات را از محیط دریافت می‌کنند. به همین دلیل هر چیزی که بر تعادل فیزیولوژیکی و تغذیه‌ای سلول‌های بدن تاثیر بگذارد، می‌تواند مقاومت، رشد و احیا این سلول‌ها را تحت تاثیر قرار بدهد و باعث  می شود افزایش ریزش مو داشته باشید. اصلاح رژیم غذایی، می‌تواند اولین گام برای متوقف کردن ریزش موی شما باشد:

رژیم‌های مدیترانه‌ای همراه با پروتئین بیشتر

این رژیم‌ها حاوی وعده‌های غذایی سبک و بسیار مغذی هستند و تاثیر مثبتی در کاهش ریزش مو از خود نشان می دهند. وجود سبزیجات خام و گیاهانی مانند ریحان، گشنیز و جعفری در وعده‌های غذایی در این رژیم به خوبی مواد مغذی و ویتامین‌های مورد نیاز بدن را تامین می‌کند.فولیکول و کوتیکول مو ساختاری پروتئینی دارند و از واحدهای پروتئینی به نام کراتین تشکیل شدند. کمبود اسید آمینه‌های ضروری و پروتئین‌های مورد نیاز رشد مو در رژیم‌های غذایی، گاهی عوارضی همچون نازک شدن تار مو و افزایش ریزش موها را دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود مواد غذایی حاوی پروتئین مانند تخم مرغ، آجیل، لوبیا، نخود، ماهی و محصولات لبنی را به مقدار کافی در وعده‌های غذایی خود جا دهید.

ویتامین A را فراموش نکنید

ویتامین A یکی از ویتامین‌های ضروری بدن است که نقش بسیار مهمی در حفاظت از سلامت پوست و مو ایفا می‌کند. تحقیقات اخیرا نشان داده میدهد که این ویتامین می‌تواند سرعت رشد موها را افزایش دهد و به کم شدن و توقف شدن ریزش مو کمک کند. همچنین با افزایش فعالیت فولیکول‌های مو، به تولید سبوم کمک می‌کند و پوست سر را سالم تر نگه می‌دارد.قرار گرفتن در معرض آفتاب، می‌تواند تولید ویتامین A را در بدن افزایش دهد. برای تامین ویتامین A مورد نیاز بدن، توصیه می کنیم یک تا دوبار در هفته، ساعت هایی را به آفتاب گرفتن اختصاص دهید.همچنین، استفاده از مواد غذایی مانند اسفناج، سیب، فلفل دلمه و سیب زمینی شیرین در رژیم های غذایی، تولید ویتامین A را در بدن افزایش می‌دهد.

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : راهکارهای قطعی سریع ریزش مو
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری