راهکارهای جذاب کردن چشم

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از اتومات برای حالت دهی به موها یکی از روش های محبوب برای داشتن موهای صاف و بدون پرز است. اما این روش نیز همانند دیگر روش های استفاده از حرارت برای حالت دهی به موها، می تواند عوارض و آسیب هایی برای مو و پوست

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

راهکارهای جذاب کردن چشم

چشم‌ها نقشی اساسی در زیبایی صورت ایفا می‌کند؛ همان‌هایی که ما را از بقیه متمایز می‌کنند و با ایجاد کمی تغییرات گیرایی آن‌ها دو چندان می شود. علاوه بر این؛ هر چشم شامل قسمت‌های مختلفی مانند: مژه، پلک، زیر چشم‌ها، فاصله ما بین ابروها و چشم و حتی گوشه‌های چشم است که در آرایش نقش اساسی را ایفا می کنند.

روش های برای زیباتر کردن چشم 

۱. نقاطی طلایی 

چشم ها دارای نقاط مختلفی هستند که برای آرایش کردن بسیار کارسازند. ولی اکثر اوقات بیشتر خانم ها فقط از یکی از این نقاط استفاده می کنند. نقاط طلایی عبارتند از:

– استخوان ابرو (قسمت زیرین ابرو)

– قسمت چین دار پشت چشم

– پلک چشم

– بالای مژگان

– قسمت بیرونی انتهای چشم

– خط اصلی چشم

– خط مژگان پایینی

– گوشه چشم ( مجرای اشکی)

۲. چشم ها را با آرایش درشت تر کنید

اگر دوست دارید که چشم هایتان درشتر به نظر برسد؛ باید چشم هایتان عاری از هر گونه آرایش قبلی است. قبل از ریمل زدن، حتما از فرمژه برای حالت دادن به مژه‌های خود استفاده کنید تا مژه‌هایتان به زیبایی حالت بگیرد، سپس ریمل را در چند نوبت بر روی مژه هایتان بزنید، تا چشم‌هایتان درشتر به نظر بیاید. برای نتیجه بهتر همیشه بلافاصله بعد از حمام از فرمژه استفاده کنید. آب گرم موهای نازک را انعطاف پذیر می‌کند، بنابراین مژه‌ها راحت تر فر می‌شوند. برای درشتتر نشان دادن چشم‌هایتان خط چشم بالایی پلک را پهن تر از خط چشم پایین پلک بکشید. کشیدن خط پهن زیر پلک، چشم را خسته نشان می‌دهد و شادابی آن را کم می‌کند در نتیجه چشم کوچکتر به نظر می‌رسد.

۳. دو نوع ریمل برای آرایش چشم ها

اگر می‌خواهید مژه‌هایی رویایی داشته باشید به این نکات توجه کنید. برای اینکه حالت‌دهی مژه هایتان در مدت زمان بیشتری ماندگار بماند از دو نوع ریمل استفاده کنید؛

۱) ریمل های بلند کننده

۲) ریمل‌های حجم دهنده

البته بعضی از ریمل ها هر دو خاصیت را با هم در یک ریمل دارا هستند. همچنین ریشه‌های مژه‌هایتان را بیشتر ریمیل بزنید تا پرپشت‌تر به نظر برسد. در هنگام ریمل زدن به پایین نگاه کنید و بر روی فرچه ریمیل با مژه هایتان فشار بیاورید. این کار باعث می‌شود تا مژه هایتان بلند تر و خمار شود.

۴جادو چشم ها با خط چشم 

استفاده صحیح از خط چشم باعث می شود تا چشم های شما زیباتر شود. وقتی که شما خط چشم بالا و پایین را به هم وصل کنید چشم به طبع کوچکتر و بسته تر نشان داده می شود ولی هنگامی که انتهای چشم را باز می گذارید چشم درشتر و چهره شما بشاش تر می شود. خط چشم یکی از جادویی ترین ابزاری است که در آرایش چشم مورد استفاده قرار می گیرد. و این قدرت را دارد که شما را زیباتر و یا زشتر کند.روش درست کشیدن خط چشم را بیاموزید برای ماندگاری بیشتر خط چشم از پودر و برس صاف و نوک تیز استفاده کنید. کشیدن خط چشم با برس بهتر از مداد عمل می‌کند. و برای افرادی که خیلی به این کار وارد نیستند آسانتر است. برای طبیعی به نظر رسیدن خط چشم در قسمت‌های بیرونی، وسطی و داخلی پلک بالایی سه نقطه بگذارید به طوری که بسیار به خط مژه نزدیک باشند، سپس این نقاط را به هم وصل کنید.

۵. خط چشم سایه ایی مناسب با رنگ چشم 

بیشتر اوقات همه ما از خط چشم های سیاه و سفید کلاسیک استفاده می‌کنیم و نمی خواهیم این ایده قدیمی را تغییر دهیم. اما بهتر است تا راه‌های جدیدتر را برای زیباتر شدن امتحان کنید. شکستن مرز ها هیچ ضرری ندارد. پس اگر می‌خواهید چشم های مدرن داشته باشید از خط چشم‌های هم رنگ با رنگ چشم هایتان استفاده کنید. این کار احساس فوق العاده ایی به چشم‌ها می‌دهد و ظاهر چشم‌های شما را متفاوت می‌کند.

۶. راه حلی بدون درد برای برداشتن ابروها

روش درست برداشتن ابروها شما را آراسته تر جذاب تر و پر طراوت نشان می‌دهد. برای به حداقل رساندن درد ناشی از برداشتن ابروها بعد از حمام و دوش گرفتن ابروها یتان را حالت دهید آب کمک می‌کند که ابروها با درد کمتری برداشته شوند.

۷. فرم دادن ابرو

بعد از چشم ها ابروها نقش مهمی را در زیبایی شما ایفا می‌کنند. پس سعی کنید ابروهایتان را ابتدا تمیز و سپس به آن شکل دهید. این کار نه تنها روی صورت شما تاثیر می‌گذارد بلکه آرایش چشم شما را زیباتر می‌کند. پر کردن ابرو خود یک کار دشوار است. اگر رنگ چشم شما روشن است ابروهایتان را با سایه ابرو تیره پر کنید، تا رنگ واقعی چشم‌هایتان برق بیشتری بزند.این نکته را مبتدی ها هم می‌توانند به خوبی روی ابرو هایشان پیاده کنند. پر کردن ابرو یکی دیگر از راه های ساده‌ایی است که تاثیر زیادی بر روی آرایش شما می‌گذارد. برای این کار می‌توانید از ریمیل ابرو استفاده کنید.ریمل‌های ابرو ضمن اینکه رنگ به ابروهای شما می‌دهند، حالت ابروهای را نیز به راحتی به هر شکلی که به آنها فرم می‌دهید تغییر دهند. داشتن ابروهایی طبیعی و پر پشت صورت را زیباتر نشان می‌دهد و چهره جوان تری را به شما می‌بخشد.

۸. کانسیلر مخمل پشت چشم

کانسیلر ها در نگاه اول بسیار ساده و شاید غیر قابل استفاده بیایند ولی این طور نیست چون همین کانسیلر ها هستند که پشت چشم شما را بستری صاف و آماده برای یک آرایش بی نقص می‌کنند.بعضی از خانم ها پوست پلکشان شیشه ایی است یا بهتر است بگوییم مویرگ‌های ریز کاملا از روی پوستشان معلوم است در نتیجه کانسیلر ها کمک می‌کنند تا پشت پلک محیطی صاف برای آرایش شود و سایه راحتر روی آن بخوابد.از سایه‌های کرمی استفاده کنید. حالت شیری سایه‌های کرمی روی پوست صورت خوب می‌ماند و به پوست آسیب کمتری می‌رساند.اگر سایه‌های پودری را ترجیح می‌دهید قبل از اینکه سایه را به پلک بزنید، از پودر صورت با مایه زرد رنگ به پلکتان بزنید این کار موجب می‌شود مدت زمان بیشتری سایه روی صورتتان بماند.

۹. بالا بردن ابرو با سایه سفید 

همان طور که در نکته اول به آن اشاره کردیم قسمت استخوانی زیر ابرو مکان مناسبی برای زیبا سازی آرایش است. پس می توانید بعد از اینکه به ابرو هایتان فرم دادید زیر آن در قسمت استخوانی با سایه سفید پوشش دهید این کار باعث می شود تا ابرو های مرتب و به سمت بالا داشته باشید. بله فقط با ایجاد یک خط سفید کار بزرگ در تغییر آرایش چشم و ابرو هایتان کرده اید.

۱۰. مابین مژه های ریمل‌زده‌تان پودر بپاشید

بعد از اینکه شما یک دور بر روی مژه هایتان ریمل زدید با برس پنکیکتان بر پشت پلکتان بزنید. بگذارید کمی از پودر پنکیک روی مژه هایتان بریزد. برای اینکه هنگامی که ریمل دوم را به روی مژه هایتان می زنید آن را پر پشت تر نشان می دهد.

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : راهکارهای جذاب کردن چشم
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری