مصرف لوازم آرایش در ایران

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از اتومات برای حالت دهی به موها یکی از روش های محبوب برای داشتن موهای صاف و بدون پرز است. اما این روش نیز همانند دیگر روش های استفاده از حرارت برای حالت دهی به موها، می تواند عوارض و آسیب هایی برای مو و پوست

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

مصرف لوازم آرایش در ایران

آمار عجیب مصرف لوازم آرایش در ایران

به گزارش پایگاه خبری عریس، به عقیده برخی از افراد بالا بودن میزان مصرف لوازم آرایشی در کشور یک نقطه ضعف به شمار می‌رود، ما باید به این موضوع توجه کنیم که از بعد فرهنگی‌، مذهبی و سنتی مصرف لوازم آرایش در کشور ما ریشه قدیمی دارد و حتی در آموزش‌های دینی می‌بینیم که پیامبر اسلام(ص) بخش مهمی از هزینه‌های زندگی خود را برای خریدن عطر اختصاص می‌داد.

در حال حاضر چالش اصلی کشور در حوزه آرایشی و بهداشتی قاچاق این کالاها است. به دلیل اینکه این موضوع از بعد اقتصادی و سلامت به کشور آسیب می‌زند.محصولات آرایشی به دلیل اینکه در طولانی‌مدت مصرف می‌شوند، باید از کیفیت و تایید سلامت لازم برخوردار باشند، اگر سلامت این محصولات توسط مراجع رسمی تایید نشده باشد، می‌توانند آسیب جدی به سلامت انسان ها وارد کند.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به همکاری این سازمان با وزارت صمت برای حمایت از تولید داخل توضیح داد: وقتی تولید این محصولات در کشور انجام شود، نظارت بر آنها راحت‌تر خواهد بود و ما می‌توانیم از ورود مسئولان فنی در کارخانه‌های تولیدی برای انجام نظارت و بازرسی‌ها استفاده کنیم. و همچنین وی افزود، در سال گذشته تلاش زیادی برای رونق تولید محصولات آرایشی و بهداشتی در داخل کشور انجام شد، در این زمینه ما اقدام به نصب برچسب اصالت کالا برای این محصولات کردیم که نیاز است در این زمینه اطلاع‌رسانی بیشتری صورت گیرد تا از این طریق بتوانیم از ورود محصولات قاچاق و تقلبی به کشور پیشگیری کنیم. سهم قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی در کشور ۱.۶ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود، ‌ما باید تلاش کنیم با رونق تولید داخل، قاچاق را کاهش دهیم که در این راستا تسهیلات ویژه‌ای را برای تولیدکنندگان در نظر گرفته‌ایم و تلاش کرده‌ایم صدور مجوزهای تولید با کمک انجمن‌ها انجام شود.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه ایرانیان ۲.۵ برابر میانگین جهانی لوازم آرایشی مصرف می‌کنند، اظهار داشت: ما باید از این فرصت در زمینه اشتغال، تولید و صادرات استفاده کنیم و سلامت محصولات آرایشی را از لحاظ آلاینده‌ها و فلزات سنگین در نظر داشته باشیم تا علاوه بر تولید سلامت مردم نیز حفظ شود.

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : مصرف لوازم آرایش در ایران
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری