ارتباط موادشیمیایی آرایشی با زایمان زود هنگام

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از اتومات برای حالت دهی به موها یکی از روش های محبوب برای داشتن موهای صاف و بدون پرز است. اما این روش نیز همانند دیگر روش های استفاده از حرارت برای حالت دهی به موها، می تواند عوارض و آسیب هایی برای مو و پوست

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

ارتباط موادشیمیایی آرایشی با زایمان زود هنگام

نتایج تحقیقات نشان می دهد که موادشیمیایی موجود در پلاستیک ها و لوازم آرایش با افزایش خطر زایمان زودهنگام در ارتباط هستند.

تاثیرات موادشیمیایی موجود در لوازم آرایشی بر روی زایمان 

به نقل از ساینس دیلی، فتالات‌ها، مواد شیمیایی هستند که معمولاً برای تقویت پلاستیک‌ها استفاده می‌شوند، در میلیون‌ها محصولی که مردم روزانه از آن استفاده می‌کنند وجود دارد، اما یک تحلیل جدید ارتباط آنها را با خطر زایمان زودرس تأیید می‌کند.

بزرگترین تحقیق تا به امروز در مورد این موضوع، داده‌های بیش از ۶۰۰۰ زن باردار در ایالات متحده را برای درک بهتر ارتباط بین قرار گرفتن در معرض فتالات و بارداری مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است. این تحقیق نشان داد زنانی که غلظت فتالات در ادرارشان بالاتر بود، بیشتر احتمال دارد نوزادی نارس را به دنیا بیاورند. طبق تعریف، نوزادان نارس سه هفته یا بیشتر قبل از موعد مقرر به دنیا می آیند.

«کلی فرگوسن»، نویسنده ارشد این مطالعه از مؤسسه ملی علوم سلامت زیست محیطی آمریکا، بیان نمود: «زایمان زودرس  هم برای نوزاد و هم برای مادر می تواند خطرناک باشد، بنابراین شناسایی عوامل خطری که می‌توانند از آن جلوگیری کنند، بسیار حائز اهمیت است.»

این تحقیق ۱۱ فتالات مختلف موجود در زنان باردار را مورد بررسی قرار داد و نشان داد که چهار مورد از آنها با ۱۴ تا ۱۶ درصد احتمال بیشتر تولد نوزاد نارس مرتبط هستند. بیشترین ارتباط مربوط به تماس با فتالاتی بود که معمولاً در لاک ناخن و سایر لوازم آرایش یافت می‌شوند.

به گفته فرگوسن، «برای مردم دشوار است که قرار گرفتن در معرض این مواد شیمیایی را در زندگی روزمره به طور کامل حذف کنند، اما نتایج ما نشان می‌دهد که حتی کاهش‌های کوچک در یک جمعیت بزرگ می‌تواند تأثیرات مثبتی بر مادران و فرزندان آنها داشته باشد.»

به گفته پژوهشگران، کاهش سطح قرار گرفتن در معرض فتالات‌ها تا ۵۰ درصد، می‌تواند به طور متوسط ۱۲ درصد از زایمان زودرس جلوگیری کند.

در این بین، محققان پیشنهاد نمودند که از مصرف غذاهای فرآوری شده یا غذاهای بسته بندی شده در پلاستیک خودداری کنند و به جای آن از غذاهای تازه و خانگی را استفاده کنند. آنها همچنین توصیه نمودند محصولات بدون عطر را انتخاب کنید که دارای فتالات کمتری هستند.

 

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : ارتباط موادشیمیایی آرایشی با زایمان زود هنگام
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری