لوازم آرایش تقلبی و شیوع بیماری پوستی

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، در دهه گذشته، استفاده از اکستنشن مو برای افزایش حجم و طول موها به شدت متداول شده است. اما یکی از مسائلی که بسیاری از افراد در این زمینه نگرانی دارند این است که آیا استفاده از اکستنشن مو می تواند به ریزش موها منجر شود یا

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

لوازم آرایش تقلبی و شیوع بیماری پوستی

کارشناس واحد اطلاع رسانی فرآورده‌های غذایی آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو در دانشگاه علوم پزشکی جهرم بیان کرد:در دسترس‌بودن لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی که غالبا با قیمتی بسیار پایین‌تر از انواع استاندارد به فروش می‌رسند،سبب شده ابتلا به بیماری‌های پوستی افزایش یابد.

شیوع بیماری‌های پوستی در استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی 

سجاد مجاهدی با اشاره به اینکه سن آرایش کردن در ایران پایین آمده، افزود: بر همین اساس متولیان سلامت جامعه از تمام شهروندان درخواست دارند تا برای حفظ سلامت و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های مختلف پوستی، از خرید اقلام آرایشی و بهداشتی بدون پروانه ساخت معتبر یا مجوز ورود از وزارت بهداشت، خودداری کنند.

او اظهار کرد: براساس ماده ۱۱ قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی لازم می باشد که نام فرآورده، شماره پروانه ساخت و سری ساخت، حجم با وزن خالص، تاریخ تولید و انقضا، ترکیبات مواد تشکیل دهنده، نشانی کارخانه تولیدکننده و شرایط نگهداری روی بسته‌بندی اقلام تولید داخل به صورت فارسی، خوانا و مشخص نوشته شده باشد.

این کارشناس بیان نمود: اگر برخی افراد فکر می‌کنند محصولات آرایشی بهتر و به ‌اصطلاح «اورجینال»‌تر، آنهایی هستند که حتی یک کلمه فارسی هم روی بدنه آنها پیدا نمی‌شود، باید گفت سخت در اشتباه هستند، چرا که وجود برچسب‌های فارسی نویس روی لوازم آرایشی و بهداشتی در واقع به نوعی تأیید این محصولات از سوی وزارت بهداشت می باشد. این کار در واقع تمهیدی برای پیشگیری از فروش انواع تقلبی و تاریخ مصرف گذشته در بازار نیز به شمار می‌آید.

مجاهدی اضافه کرد: مواردی همچون شماره ثبت، شماره بهره‌برداری و بارکد به هیچ وجه نشانه مجوز تولید بهداشتی نیست و مواد آرایشی و بهداشتی قطعا باید دارای پروانه ساخت با مجوز رسمی ورود از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشند.

به گفته وی نکته دیگری که در مورد محصولات آرایشی و بهداشتی وجود دارد، بروشور (راهنما) است که داخل بسته‌ها قرار داده می شود و توجه به اطلاعات موجود در آنها کمک بسیاری به مصرف به جا، اندازه و مناسب این محصولات می‌نماید. همچنین مطالعه این راهنما باعث می‌شود تا جلو استفاده‌های اشتباه به‌دلیل نام‌های مشابه گرفته شود.

 

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : لوازم آرایش تقلبی و شیوع بیماری پوستی
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری