زنان باردار از لوازم آرایشی دوری کنند

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از اتومات برای حالت دهی به موها یکی از روش های محبوب برای داشتن موهای صاف و بدون پرز است. اما این روش نیز همانند دیگر روش های استفاده از حرارت برای حالت دهی به موها، می تواند عوارض و آسیب هایی برای مو و پوست

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

زنان باردار از لوازم آرایشی دوری کنند

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از لوازم آرایش در دوران بارداری یکی از مسائلی است که بین زنان باردار مورد بحث و توجه قرار می‌گیرد. برخی معتقدند که استفاده از لوازم آرایش می‌تواند برای جنین و بارداری ضرری به همراه داشته باشد، در حالی که دیگران این نظر را تأیید نمی‌کنند. برای درک بهتر این موضوع، نیاز است به بررسی عوامل و شواهد موجود در این زمینه بپردازیم.


پیشنهاد نویسنده: چیکار کنیم تا حساسیت به لوازم آرایشی و بهداشتی نداشته باشیم


خوب یا بد؟

یکی از دلایلی که برخی از مردم نسبت به استفاده از لوازم آرایش در دوران بارداری نگرانی دارند، وجود مواد شیمیایی مضر در این محصولات است. برخی از محصولات آرایشی حاوی موادی همچون فتالات، پارابن‌ها و رنگ‌های مصنوعی هستند که به طور کلی برای بدن مضر هستند.

این مواد می‌توانند از طریق پوست به جریان خون باردار نفوذ کنند و درنتیجه به جنین نیز منتقل شوند. برخی از مطالعات نشان داده‌اند که مصرف برخی از مواد شیمیایی در دوران بارداری می‌تواند باعث اختلالات ژنتیکی، عملکرد غدد تیروئید و هورمونی شود و در نتیجه به سلامت جنین آسیب برساند.

با این حال، برخی دیگر از پژوهش‌ها نشان داده‌اند که استفاده معتدل از لوازم آرایش در دوران بارداری به طور کلی برای سلامت مادر و جنین ضرری ندارد.

به عنوان مثال، برخی از مطالعات نشان داده‌اند که استفاده از لوازم آرایشی با فرمولاسیون‌های طبیعی و بدون مواد شیمیایی مضر، می‌تواند برای زنان باردار امن باشد. همچنین، استفاده از لوازم آرایش بدون عطر و با کمترین ترکیبات پتروشیمیایی نیز توصیه می‌شود.

سخن آخر

در هر صورت، قبل از استفاده از هر محصول آرایشی در دوران بارداری، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. او می‌تواند با توجه به وضعیت شما و تاریخچه بارداری، بهترین راهنمایی را درباره استفاده از لوازم آرایشی در دوران بارداری برای شما ارائه دهد. همچنین، انتخاب محصولات آرایشی با مواد طبیعی و بدون مواد شیمیایی مضر می‌تواند برای امنیت شما و جنین مفید باشد.


حتما بخوانید: نکات لازم هنگام استفاده از لوازم آرایشی


ممنون از اینکه وقت گذاشتی (: اگر از مقاله خوشت اومد یه سری به بقیه هم بزن.

***مطالعه بیشتر***

دوره های تخصصی گریم و میکاپ آکادمی عریس

بزن رو لینک و ثبت نام کن

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : زنان باردار از لوازم آرایشی دوری کنند
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری