مضرات دكلره كردن مو که باید بدونی

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از اتومات برای حالت دهی به موها یکی از روش های محبوب برای داشتن موهای صاف و بدون پرز است. اما این روش نیز همانند دیگر روش های استفاده از حرارت برای حالت دهی به موها، می تواند عوارض و آسیب هایی برای مو و پوست

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

مضرات دكلره كردن مو که باید بدونی

پایگاه دانش آکادمی عریس، دکلره کردن مو یکی از روش‌های محبوب در زمینه تغییر رنگ مو است. این فرایند شامل استفاده از مواد شیمیایی قوی است که رنگ طبیعی مو را تغییر می‌دهد. اگرچه دکلره کردن مو می‌تواند نتایج زیبا و جذابی را برای ظاهر شخصی به ارمغان بیاورد، اما متأسفانه این روش نیز دارای مضراتی است که لازم است در نظر گرفته شوند.


حتما بخوانید: 5 مارک فوق العاده شامپو مخصوص مو های دکلره


آسیب به ساختار مو

یکی از مضرات اصلی دکلره کردن مو، آسیب به ساختار مو است. موها از الیاف کراتینی تشکیل شده‌اند که دکلره کردن مو ممکن است باعث تغییر در ساختار این الیاف شود. مواد شیمیایی استفاده شده در فرایند دکلره کردن مو می‌تواند پروتئین‌ها و رطوبت مو را از بین ببرد و باعث خشکی و ضعف موها شود. این موضوع می‌تواند باعث لطمه‌های جدی به سلامت موها شود و باعث شکنندگی، ترک خوردگی و نازک شدن موها گردد.

آسیب به پوست سر

علاوه بر آسیب به ساختار مو، دکلره کردن مو نیز می‌تواند به پوست سر آسیب برساند. مواد شیمیایی مورد استفاده در دکلره کردن مو ممکن است باعث تحریک و التهاب پوست سر شود. این مسئله می‌تواند به عوارضی مانند خارش، قرمزی و تحریک پوست سر، درد و سوزش پوست سر منجر شود. در موارد شدیدتر، ممکن است حتی منجر به پوسته‌برداری و آسیب به قسمت‌های حساس پوست سر شود.

آلرژی و حساسیت

برخی از مواد شیمیایی استفاده شده در دکلره کردن مو می‌توانند باعث آلرژی و تحریک قوی در پوست و چشم‌ها شوند. این مسئله می‌تواند به عوارضی مانند سوزش چشم‌ها، خارش و قرمزی پوست، آب‌درآمدگی و حتی تنگی نفس منجر شود. بنابراین، قبل از دست به دکلره کردن مو، لازم است از مواد مورد استفاده در این فرایند مطلع شوید و از احتمال وقوع عوارض جانبی باخبر شوید.

سخن آخر

همچنین، دکلره کردن مو می‌تواند تاثیرات دلخواهی بر روی رنگ مو داشته باشد. برخی از افراد ممکن است به دنبال رنگ‌های مویی باشند که در طولانی‌مدت قابل دستیابی نباشند. با این حال، استفاده مکرر از مواد شیمیایی در دکلره کردن مو می‌تواند باعث تغییرات ناخواسته در رنگ مو شود و باعث بازگشت ناخواسته به رنگ قبلی مو شود.


پیشنهاد نویسنده: موهای دکلره شده خود را به این روغن ها واگذار کن


ممنون از اینکه وقت گذاشتی (: اگر از مقاله خوشت اومد یه سری به بقیه هم بزن.

***مطالعه بیشتر***

دوره های تخصصی کار با مواد آکادمی عریس

بزن رو لینک و ثبت نام کن

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : مضرات دكلره كردن مو که باید بدونی
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری