5 عامل اصلی کمبود پروتئین در مو ها که باید بدونی

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از اتومات برای حالت دهی به موها یکی از روش های محبوب برای داشتن موهای صاف و بدون پرز است. اما این روش نیز همانند دیگر روش های استفاده از حرارت برای حالت دهی به موها، می تواند عوارض و آسیب هایی برای مو و پوست

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

5 عامل اصلی کمبود پروتئین در مو ها که باید بدونی

پایگاه دانش آکادمی عریس، دلایل زیادی برای کمبود پروتئین در مو ها وجود دارد که یکی از آنها خشکی است. مردم معمولا تصور می کنند که خشکی عامل اصلی است در صورتی که لزوما داشتن مو های خشک دلیلی بر کمبود پروتئین نیست.

این نکته را در نظر داشته باشید که قبل از پروتئین تراپی مو های خشک ابتدا از مرطوب کننده و آبرسان استفاده کنید اگر دیدید که نتیجه نمی دهد سراغ این درمان بروید.


حتما بخوانید: همه چیز درباره پروتئین تراپی مو


از بین رفتن خاصیت ارتجاعی مو ها

از بین رفتن خاصیت ارتجاعی مو ها یکی از علائم مهم کمبود پروتئین است. اما برای این که خاصیت ارتجاعی موهایتان را تنظیم کنید، باید قسمت کوچکی از رشته ‌های موهایتان را بر دارید و آن را به آرامی بکشید. اگر این رشته پس از کشیده شدن به حالت طبیعی خود برنگشت و یا شکست، به احتمال زیاد نیاز به پروتئین درمانی مو خواهید داشت.

خشک و وز شدن مو ها

اگر بسیار از رنگ مو استفاده می کنید، احتمال کمبود پروتئین دارید. مو های رنگ شده نسبت به مو های طبیعی در معرض آسیب‌ ها و تخلخل بیشتری هستند. در این موارد پروتئین درمانی مو می ‌تواند به تقویت مو های رنگ شده و حفظ سلامت آن‌ کمک بسزایی داشته باشد.

شکستگی و ریزش مو ها

ریزش بیش از اندازه مو می ‌تواند چراغ قرمزی برای کمبود پروتئین در مو های شما باشد. البته فراموش نکنید ریزش ۱۰۰ تار مو در روز طبیعی است و لازم نیست نگران باشید. اما اگر حس می‌ کنید موهایتان بیش از این‌ ها می ‌ریزد بهتر است پروتئینه کردن مو را شروع کنید. به خصوص اگر ریزش موهایتان از ریشه نباشد و به راحتی بشکند، حتما برای تقویت آن اقدام کنید.

نرم و نازک شدن مو ها

داشتن مو های نرم و نازک یکی دیگر از نشانه های کمبود پروتئین می باشد. پروتئین می ‌تواند به احیای بافت رشته ‌های مو کمک کند و از افتادگی و نرمی بیش از اندازه مو ها جلوگیری کند.

تخلخل زیاد

پروتئین درمانی نقش موثری در درمان موهای متخلخل دارد. این روش با تغذیه مناسب موها از عوامل آسیب رسان مانند موخوره جلوگیری می ‌کند. اگر می‌خواهید تخلخل موهایتان را چک کنید، این روش را امتحان کنید. یکی از تارهای مویتان را در یک کاسه آب قرار دهید. اگر مو در کاسه آب فرو برود، یعنی تخلخل مو شما بالا است.


پیشنهاد نویسنده: موهای دکلره شده خود را به این روغن ها واگذار کن


ممنون از اینکه وقت گذاشتی (: اگر از مقاله خوشت اومد یه سری به بقیه هم بزن.

***مطالعه بیشتر***

دوره های تخصصی کراتین و احیا آکادمی عریس

بزن رو لینک و ثبت نام کن

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : 5 عامل اصلی کمبود پروتئین در مو ها که باید بدونی
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری