کرم های مرطوب کننده مناسب پوست های چرب باید چه ترکیباتی داشته باشند

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از اتومات برای حالت دهی به موها یکی از روش های محبوب برای داشتن موهای صاف و بدون پرز است. اما این روش نیز همانند دیگر روش های استفاده از حرارت برای حالت دهی به موها، می تواند عوارض و آسیب هایی برای مو و پوست

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

کرم های مرطوب کننده مناسب پوست های چرب باید چه ترکیباتی داشته باشند

پایگاه دانش آکادمی عریس، پوست چرب یکی از مشکلات رایج در میان افراد است و نیاز به مراقبت و تغذیه مناسب دارد. یکی از راه های تامین رطوبت برای این نوع پوست، استفاده از کرم های مرطوب کننده مناسب است. در این مقاله، بهترین کرم های مرطوب کننده برای پوست های چرب را معرفی خواهیم کرد.

کرم های با ترکیبات ضد چربی

برخی از کرم های مرطوب کننده حاوی ترکیباتی هستند که کمک می کنند تا افزایش تولید چربی در پوست کاهش یابد. مواد معروفی مانند اسید سالیسیلیک و رتینوئیدها در این دسته قرار می گیرند. این ترکیبات به عنوان مهار کننده های تولید چربی عمل می کنند و همچنین به تنظیم فعالیت پوست کمک می کنند.

کرم های با ترکیبات ضد التهابی

پوست چرب معمولاً حاوی التهاب های مختلفی است که می توانند باعث تحریک و سوزش شوند. برخی از کرم های مرطوب کننده حاوی ترکیباتی مانند آلانتوئین و عصاره آووکادو هستند که می توانند به کنترل التهاب ها کمک کنند و پوست را آرامش بخش کنند.

کرم های با ترکیبات مات کننده

یکی از مشکلات اصلی پوست چرب، براقیت پوست است. برخی از کرم های مرطوب کننده حاوی ترکیبات مات کننده مانند پودر سیلیکا هستند که می توانند این مشکل را حل کنند و پوست را مات و مات کننده کنند.

کرم های با ترکیبات ضد آکنه

پوست چرب اغلب به آکنه و جوش های پوستی حساس است. برخی از کرم های مرطوب کننده حاوی ترکیباتی مانند آسماکس و نیاسینامید هستند که می توانند به کنترل آکنه ها کمک کنند و پوست را صاف و بدون انقباض کنند.

کرم های با ترکیبات روشن کننده

پوست چرب ممکن است دارای تیرگی و لک های پوستی باشد. برخی از کرم های مرطوب کننده حاوی ترکیبات روشن کننده مانند ویتامین C و عصاره لیمو هستند که می توانند به تقویت روشنایی پوست کمک کنند و لک ها را کاهش دهند.

سخن آخر

به طور کلی، کرم های مرطوب کننده برای پوست های چرب باید حاوی ترکیبات ضد چربی، ضد التهابی، مات کننده، ضد آکنه و روشن کننده باشند. همچنین، مهم است که این کرم ها دارای فرمولاسیون مناسبی باشند که به پوست نرمی و لطافت ببخشند و همچنین مناسب برای استفاده روزانه باشند. قبل از استفاده از هر کرم، مهم است که با یک تخصص پوست پزشک مشورت کنید تا مطمئن شوید که کرم مناسبی برای پوست شما انتخاب کرده اید.

ممنون از اینکه وقت گذاشتی (: اگر از مقاله خوشت اومد یه سری به بقیه هم بزن.

***مطالعه بیشتر***

دوره های تخصصی گریم و میکاپ آکادمی عریس

بزن رو لینک و ثبت نام کن

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : کرم های مرطوب کننده مناسب پوست های چرب باید چه ترکیباتی داشته باشند
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری