چرا زیر چشم دچار تیرگی و گودی می شود؟

  (5/5) 743 امتیاز   

Your page rank:

پایگاه دانش آکادمی عریس، استفاده از اتومات برای حالت دهی به موها یکی از روش های محبوب برای داشتن موهای صاف و بدون پرز است. اما این روش نیز همانند دیگر روش های استفاده از حرارت برای حالت دهی به موها، می تواند عوارض و آسیب هایی برای مو و پوست

مهلت استفاده از کد تخفیف 6% درصدی : 20806

2 دهه تجربـــــــــه

آموزش علوم مراقبتی زیبایی

رشتـــــــه های منعطف

پوشش بیش از 70 رشته

رتبــــــه 1 آموزش حرفه ای

کسب رتبه برتر آموزش از PPQ

آموزش آکـــــــادمیک

برگزاری دوره های آکادمیک و ترمیک

Eris Higher Education Center

Cosmetic science and beauty care

پایگاه دانش و خبری عریـــــــــــــــس
SAHAMIR UNIVERSITY
تیم گردآوری محتوا و مقالات علمی عریس

جدول محتــــــــــــوا :

چرا زیر چشم دچار تیرگی و گودی می شود؟

پایگاه دانش آکادمی عریس، تیرگی و گودی زیر چشم یک مشکل زیبایی است که برخی افراد با آن مواجه هستند. این مشکل می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله عوامل ژنتیکی، عادات زندگی نامناسب، نقص‌های خواب و استرس روحی ناشی شود.

عوامل ژنتیکی

یکی از دلایل اصلی تیرگی و گودی زیر چشم، عوامل ژنتیکی است. گاهی اوقات این مشکل به دلیل وجود ژن‌هایی که باعث افزایش میزان مواد رنگی تیره در پوست می‌شوند، ایجاد می‌شود. افرادی که از این نظر مستعد هستند، ممکن است از جوانی با تیرگی و گودی زیر چشم مواجه شوند.

عادات زندگی نامناسب

عوامل دیگری که می‌توانند به تیرگی و گودی زیر چشم منجر شوند، عادات زندگی نامناسب مانند استفاده از مواد مخدر، مصرف اضافی الکل، و عدم استفاده از کرم ضدآفتاب و مراقبت‌های پوستی مناسب می‌باشد. این عوامل می‌توانند باعث افزایش میزان پیگمان‌ها در پوست شده و باعث تیرگی و گودی آن شوند.

نقص‌های خواب و استرس

نقص‌های خواب و استرس نیز می‌توانند به تیرگی و گودی زیر چشم منجر شوند. استرس و نقص‌های خواب باعث افزایش میزان مواد شیمیایی در بدن می‌شوند که می‌توانند باعث تیرگی و گودی زیر چشم شوند.

رفع این مشکلات

برای رفع این مشکلات، افراد می‌توانند از روش‌های مختلفی مانند استفاده از کرم‌های ضدآفتاب، مراقبت پوستی مناسب، مصرف غذاهای سالم و غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها، و استفاده از روش‌های مدیریت استرس و بهبود خواب استفاده کنند. همچنین در صورت نیاز، از روش‌های جراحی و درمانی نیز می‌توانند استفاده کرد.

سخن آخر

در نهایت، تیرگی و گودی زیر چشم یک مشکل زیبایی است که می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله ژنتیکی، عادات زندگی و استرس روحی ناشی شود. برای رفع این مشکلات، بهتر است از روش‌های مختلفی مانند مراقبت پوستی، مصرف غذاهای سالم، و استفاده از روش‌های مدیریت استرس و بهبود خواب استفاده کرد.

ممنون از اینکه وقت گذاشتی (: اگر از مقاله خوشت اومد یه سری به بقیه هم بزن.

***مطالعه بیشتر***

دوره های تخصصی گریم و میکاپ آکادمی عریس

بزن رو لینک و ثبت نام کن

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : چرا زیر چشم دچار تیرگی و گودی می شود؟
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری