امروز مورخ: ۰۵ /۱۱ /۱۴۰۰
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
post
page
06 - انواع روش و سبک تاتو بدن
اطلاعیه مهم موسسه آموش عالی عریس : آغاز برگزاری دوره های آموزش مربیگری کار با مواد در کشور امارات متحده عربی .
Untitleاقیd 7 - انواع روش و سبک تاتو بدن
Untitl5فففed 7 1 - انواع روش و سبک تاتو بدن

مرکز آموزش عالی علوم و هنرهای آرایشگری ، زیبایی و مراقبتی

بررسی انواع روش و سبک تاتو بدن

تاریخ امروز: ۰۵ /۱۱ /۱۴۰۰
مراسم افتتاحیه نمایندگی در کشور برزیل
کسب رتبه یک آموزش حرفه ای از موسسه QT اروپا
اعلام نتایج آزمون QT صدور مدارک بین المللی
Untبitled 9 - انواع روش و سبک تاتو بدن

انواع روش و سبک تاتو بدن

امروزه با توجه به فرهنگ و و سنت متفاوت مردم در کشورهای مختلف بیش از صدها نوع سبک و متد اجرایی تاتو در دنیا بوجود آمده است که از جمله مهمترین و رایج ترین انها …

معرفی انواع سبک در تاتو

پخش ویدیو

معرفی انواع سبک تاتو

بررسی مهمترین و رایج ترین سبکها در حرفه تاتو

پیش از پرداختن به معرفی برخی از بهترین انواع سبک تاتو بهتر است با مقدمه ای کوتاه بحث را آغاز کنیم.

از همان سالیان اول خلقت، انسان همواره علاقمند بوده که گوشت خود را با نشان های دائمی جوهری نماید. نمادهای قبیله ای، رتبه بندی های نظامی و رزمی، نام عزیزان و تعدادی دیگر از تصاویر مقدس که از همان ابتدا، بدن را به یک اثر هنری تبدیل می کردند.

امروزه نیز اشتیاق ما به انواع سبک تاتو قطعاً کم نشده است و در سر تا سر جهان، زنان و مردان همچنان احترام خاصی بر هنر باستانی خالکوبی دارند، این علاقه در برخی افراد به دلیل سنت و آیین آنهاست و در برخی دیگر به خاطر لذت زیبایی شناختی.

ذکر لیست کاملی از انواع سبک تاتو غیر ممکن خواهد بود، زیرا سبک های تاتو به تعداد افرادی که آنها را انتخاب و اجرا می کنند بی نظیر است. تنها چیزی که در این میان مسلم می باشد این است که: تاتو یک تعهد مادام العمر است و آنچه که ما در زیر پوست می نگاریم بدون شک ما را تا انتها همراهی خواهد کرد.

Untبلاitled 10 - انواع روش و سبک تاتو بدن

تاتو به سبک انتزاعی Abstract

بررسی تاتو به سبک انتزاعی

آیا در انتخاب سبک تاتو بیشتر به خلاقیت هنری تاکید می کنید؟ در صورتی که پاسختان مثبت است باید به سمت یک سبک خالکوبی انتزاعی در میان انواع سبک تاتو بروید. دیدن طرح های انتزاعی در حالی که سرگرم کننده است، بهترین ویژگی آنها را می توان در معنی پنهان شان یافت. تصور کنید که طرح تاتوی یک پرتره انسانی با چهار چشم، مکعب های هندسی، خطوط رنگارنگ و دو قطره رنگ، چقدر می تواند در انتقال یک معنی یا یک پیام ظریف موفق عمل کند. اگر می خواهید یک طرح تاتوی واقعاً منحصر به فرد یا طرحی که معنای پنهانی دارد را در بدن  خود داشته باشید، سبک های خالکوبی انتزاعی برای انتخاب شما عالی هستند.

Unjkolitled 10 - انواع روش و سبک تاتو بدن

تاتو به سبک سه بعدی 3d

بررسی تاتو به سبک سه بعدی

اگر می خواهید تاتوی بدنتان جلوه خاصی داشته باشد و توجهات را به خود جلب کند، تاتوی سه بعدی همان چیزی است که در میان انواع سبک تاتو می تواند انتظارات شما را برآورده کند. ممکن است پوست در جاهایی از بدن صاف و در جایی دیگر دارای چروکیدگی باشد، در هر صورت امروزه هنرمندان متخصص در این حوزه می توانند تقریباً هر تصویری را که در ذهن دارید زنده کنند. تاتوهای سه بعدی در سطح کاملا جدیدی می توانند از طرح های شهری گرفته تا شخصیت های کارتونی، اشکال هندسی و فراتر از اینها متنوع باشند.

Untitled 10 Recover654ed - انواع روش و سبک تاتو بدن

تاتو به سبک امبیگرام ambigram

بررسی تاتو به سبک امبیگرام

تاتوهای Ambigram دارای کلماتی با طرح های حروف منحصر به فرد هستند که به آنها امکان می دهد از دیدگاه های مختلف به صورت مشابه خوانده شوند. اگرچه این سبک در میان انواع سبک تاتو در سالهای گذشته بسیار پرطرفدار بود، اما امروزه کم و بیش به نفع سبکهای مدرن تر از بین رفته است. البته این به این معنی نیست که این سبک تحول پیدا نکرده، در حقیقت، خالکوبی های ambigram توسط هنرمندانانی که تمرکز خود را بر روی سبک های اسکریپت و حروف و تزئین و زیباسازی آنها معطوف می کنند، انجام می شوند.

Untitledrth 10 Recovered - انواع روش و سبک تاتو بدن

تاتو به سبک انانومیکال anatomical

بررسی تاتو به سبک امبیگرام

اگر عاشق قسمت های مختلف بدن انسان هستید، از عضلات گرفته تا استخوانها و قلب و فراتر از آن، انواع سبک تاتوی آناتومیک فقط برای شماست. طرح های تاتوی آناتومیک به همان اندازه در مورد آناتومی بدن انسان واقع بینانه هستند. در حقیقت، بسیاری از افراد برای یادآوری استخوان های شکسته از آسیب های ورزشی، دوچرخه سواری در کوه، تصادفات رانندگی و موارد دیگر آن را به بدن خود خالکوبی می کنند؛ حتی یک جفت از تاتوی آناتومیک ریه ها می توانند به عنوان نمادی بازمانده از سرطان ریه بهبود یافته، جذاب باشد.

Untitled 10 jRecovered - انواع روش و سبک تاتو بدن

تاتو به سبک بیومکانیک mechanic

بررسی تاتو به سبک بیومکانیک

اگر علاقه به طرح های چرخ دنده ای دارید، سبک های تاتوی بیومکانیکی را دوست خواهید داشت. این سبک های سه بعدی اغلب دارای چرخ دنده ها، سیم ها، قطعات فلزی و بسیاری موارد دیگر در زیر سطح پوست هستند. شاید شما همیشه از بازو یا پای خود برای ساخت ربات الکترونیکی کمک گرفته باشید، اما به راحتی نمی توانید آن را تهیه کنید؛ تاتوی بیومکانیکی این شانس را به شما می دهد که یکی از آنها را بر روی بدن خود بوجود آورید.

Untitled 10 ergRecovered - انواع روش و سبک تاتو بدن

تاتو به سبک انفجار Explosion

بررسی تاتو به سبک انفجار

خالکوبی ها همیشه در حال تغییرند و روز به روز انواع سبک تاتوی جدید به وجود می آیند. اگر از گذشته تاتوی پرنده، جمجمه یا هر طرح دیگری را با جوهر سیاه بر بدن خود دارید و به تازگی با سبک تاتوی طرح انفجار آشنا شده اید، می توانید آن را نیز در کنار تاتوی اولیه خود داشته باشید. انفجار رنگ روی خال کوبی ها راهی عالی برای اضافه کردن یک لایه دیگر از آثار هنری روی یک بوم از قبل پر رنگ پوستی است.

Untisdtled 10 - انواع روش و سبک تاتو بدن

تاتو به سبک سیاه خاکستری black and grey

بررسی تاتو به سبک سیاه و خاکستری

برای اینکه طرح های هنری شما کاملا با بیننده صحبت کنند، انواع سبک تاتوی سیاه و خاکستری انتخاب مناسبی برای شماست. هنر ایجاد طراحی در بدن با استفاده از سایه بدون استفاده از رنگ های روشن هنوز هم می تواند تأثیر چشمگیری در جلب توجهات به سمت تاتوی شما بگذارد. به طراحی بالا توجه داشته باشید، حتی بدون یک قطره رنگ، اما دارای جذابیت کامل!

Untitdfled 10 - انواع روش و سبک تاتو بدن

تاتو به سبک سیاه black

بررسی تاتو به سبک سیاه

اگر خالکوبی های قبیله ای سنتی سبک مورد پسند شما نیست، می توانید الگوهای پسامدرن در طرح های مشکی را برای تاتوی بدن خود در نظر بگیرید. در حالی که این یک نوع سبک خاص در میان انواع سبک تاتو است، می تواند سایر سبک ها شامل سبک های هندسی، خط، فضاهای منفی، نقاشی و سایر موارد را ترکیب کند. در حقیقت، یک تاتوی مشکی می تواند به همان اندازه که می خواهید بی نظیر به نظر برسد، بی نظیر باشد. حتی تاتوی قبیله ای سنتی را می توان با پوشاندن آن با تاتوی سیاه به ظاهری جسورانه تر و مدرن تر تبدیل کرد.

Untitlghed 10 - انواع روش و سبک تاتو بدن

تاتو به سبک شیشه ای broken glass

بررسی تاتو به سبک شیشه ای

تاتوی با طرح شیشه شکسته، نوعی افکت سه بعدی است که می توانید آن را تقریباً در هر طرحی که می خواهید بر روی بدن خود ایجاد کنید. این طرح به هنر بدن شما جلوه بصری بیشتری می بخشد.

Untitled 10 Recfgtovered - انواع روش و سبک تاتو بدن

تاتو به سبک ابرنگ Watercolour

بررسی تاتو به سبک قلمو

این نوع تاتو طراحی منحصر به فردی را ارائه می دهد و برخلاف یک خالکوبی سنتی، به لطف تغییر رنگ ها و شیب های مختلف در طراحی، ممکن نمی شود. بیشتر هنرمندان مدرن با انجام کارهای بیشتری از جمله سمبل ها در عوض انتخاب طرح هایی مانند گل های رز و غیره محدودیت های این سبک را کمتر کرده اند.

.jpg - انواع روش و سبک تاتو بدن

تاتو به سبک سلتیک Celtic

بررسی تاتو به سبک سلتیک

گره های سرد و منحنی های پیچیده همان چیزی است که شما در مورد سبک های خالکوبی سلتی خواهید یافت. در حالی که شما نمی توانید به دوره عصر آهن سفر کنید تا نشان های ناموسی را که در جنگجویان قبایل سلتیک یافت می شود، بیابید؛ اما می توانید کار دیگری انجام دهید. برای الهام گرفتن کافی است کتاب ایرلندی كلز را جستجو كنید، در این کتاب تعداد زیادی گره در هم آمیخته خواهید یافت. از نظر محبوبیت، صلیب سلتی تقریبا یکی از محبوب ترین طرح ها است، در حالی که خرس ها، اژدها ها، جغدها و گرگ ها نیز معمولاً در این سبک از انواع سبک تاتو مورد استفاده قرار می گیرند.

Unfdgbitled 10 - انواع روش و سبک تاتو بدن

تاتو به سبک چیکانو chicano

بررسی تاتو به سبک چیکانو

شاید یکی از انواع مورد علاقه بسیاری از افراد سبک های تاتوی Chicano واقعاً نفس گیر باشد. اگر تا به حال این سبک را در نقوش با مجسمه هایی از خدایان یونانی دیده باشید، می دانید که چقدر جذاب است. خالکوبی های Chicano، همه چیز را از جمجمه های مرده گرفته تا مریم باکره، عیسی مسیح و پس از آن به نمایش می گذارند. البته در این سبک از انواع سبک تاتو، شما همه چیز را خواهید دید، از اسلحه و گانگستر گرفته تا گل رز، همه این طرح ها با مضمون سبک Chicano به صورت نمادین قابل طراحی هستند.

Untitldryhed 10 - انواع روش و سبک تاتو بدن

تاتو به سبک نقطه کار Dots

بررسی تاتو به سبک نقطه کار

خالکوبی های نقطه کار یا  Dotwork یعنی طراحی جزئیاتی، جایی که هنر تماما می درخشد! از کارهای ساده تا پیچیده، نمایش یک سطح از استعداد از دور و مشاهده جزئیات هنرمندانه از نزدیک. تصاویر طراحی شده به این سبک از انواع سبک تاتو، در نگاه اول بسیار عالی به نظر میرسند، اما در بررسی دقیق تر جزئیات شگفت آور را فاش می کنند. هر یک از طرح ها در این سبک فقط با تعداد زیادی نقطه ایجاد می شوند، بدون آنکه خطوط کامل یا پر شده باشند.

Untitleکخd 10 - انواع روش و سبک تاتو بدن

تاتو به سبک اشکال هندسی Geometric

بررسی تاتو به سبک اشکال هندسی

طراحی این نوع تاتو بر اساس ابتدایی ترین شکل های هندسی چیز چندان سختی به نظر نمی رسد! مربع ها، دایره ها، مثلث ها و چند ضلعی ها در تصاویر انتزاعی، ماندالاها یا سایر مدل های خاص و جذاب در کنار هم جمع می شوند. در این نوع سبک از انواع سبک تاتو هیچ محدودیتی برای احتمالات وجود ندارد؛ این طرح ها برای كسانی كه می خواهند عشق و زیبایی را ضمن شناختن قوانین تنظیم شده طبیعت كه ما را احاطه كرده اند، نشان دهند، ایده آل هستند.

Untitlbxed 10 - انواع روش و سبک تاتو بدن

تاتو به سبک گلچ glitch

بررسی تاتو به سبک گلچ

خالکوبی های Glitch به ما یادآوری می کنند که واقعیت ما را زیر سوال می برد. مانند نوار VHS قدیمی با مسائل مربوط به نویزها و غیره در آنها، خالکوبی های گلچ به نوعی نقص دارند. خطوط زیگ قسمت هایی از تصویر را مبهم می کند و نشان می دهد که علی رغم ظواهری متفاوت، همه ما در نوع خودمان ناقص هستیم.

Untiقفtled 10 - انواع روش و سبک تاتو بدن

تاتو به سبک شب تاب UV

بررسی تاتو به سبک شب تاب UV

با این سبک در حقیقت شما می توانید بخش هایی از انواع سبک تاتو موجود در بدن خود را با درخشش جوهر در تاریکی به سطوح جدید و مدرنی برسانید. جوهر ماوراء بنفش (UV) در طول روز نور را جذب می کند و هنگام تاریکی آن را باز تابانیده و می درخشد؛ از این نوع جوهر می توانید برای برجسته کردن جوهر موجود یا اضافه کردن آثار هنری که فقط در شب قابل مشاهده باشند استفاده کنید.

Untitlefgd 10 - انواع روش و سبک تاتو بدن

تاتو به سبک گرادیان gradient

بررسی تاتو به سبک گرادیان

تاتوی گرادیان یک جریان ملایم از یک رنگ به رنگ دیگر است. این نوع تاتو که به آن خال کوبی شیب دار نیز گفته می شود، خطوط سخت را به صورت یک جریان طبیعی از بین می برد. روشنایی تا تاریک، آبی به قرمز، روز تا شب؛ یک رنگ در کجا پایان می یابد و دیگری از کجا شروع می شود؟ پاسخ این سوال در این نوع از انواع سبک تاتو ساده نیست؛ اضافه کردن یک شیب به خالکوبی به عنوان پس زمینه، یا به عنوان طرح رنگ اصلی، درجه ای از نرمی را به آن می افزاید که به راحتی و با مرزهای مشخص حاصل نمی شود.

Untifdgbtled 10 - انواع روش و سبک تاتو بدن

تاتو به سبک گرافیتی graffiti

بررسی تاتو به سبک گرافیتی

آیا عاشق هنر نقاشی های گرافیتی هستید؟ شما می توانید برچسب های خاص خود را با یک خالکوبی گرافیتی به نمایش بگذارید. از بدن خود به عنوان یک تابلوی نقاشی گرافیتی استفاده کنید و ایده های ذهنی خود را ابراز کنید. از برچسب های شخصی گرفته تا نقاشی های دیواری کامل، شما فقط با تخیل خود محدود می شوید نه با میزان اسپری رنگی که می توانید بر روی بدن خود حمل کنید!

Untitdfvled 10 - انواع روش و سبک تاتو بدن

تاتو به سبک واقع گرا realistic

بررسی تاتو به سبک واقع گرا

آیا این یک تاتو است، یا یک عکس؟ با سبک تاتوی بیش از حد واقع گرایانه، پاسخ به این سوال دشوار است. این سبک از انواع سبک تاتو به یک هنرمند ماهر و زمان زیادی برای طراحی نیاز دارد، اما به جرات می توان گفت نتیجه کار خیره کننده است! یک خال کوبی بیش از حد واقع بینانه دارای عمق، سایه و جریان واقعیت است و غالباً ما را مجبور می کند تا برداشت های خود از طرح تاتو را زیر سؤال ببریم. برخی شاید تنها با لمس کردن، تاتو بودن طرح های این سبک را باور کنند.

Untitتئاled 10 - انواع روش و سبک تاتو بدن

تاتو به سبک ژاپن سنتی Irezumi

بررسی تاتو به سبک ژاپنی

فرهنگ ژاپنی هنر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده است. با این سبک از انواع سبک تاتو میتوانید قدردانی خود را با خالکوبی بدن تان نشان دهید! موجودات افسانه ای، گلهای نیلوفر آبی و حروف ژاپنی گرد هم آمده اند تا ادای احترام نهایی فرهنگ شرقی را رقم بزنند. این تصاویر برای همه چیز از طرح های کوچک و یک طرفه گرفته تا خالکوبی کامل بدن مناسب هستند.

سوالات متداول

8 پاسخ

  1. سلام خسته نباشید
    من قصد دارم در زمینه اجرای انواع تاتو بدن اموزش ببینم و فعالیت حرفه ای کنم، در دوره های اموزشی تاتو چه سبک هایی اموزش داده میشه و چه مدت طول میکشه که اماده بازار کار بشم؟

  2. سلام مهمترین انواع سبک در زمینه تاتو ( تتو ) چه سبک هایی هستند و در کشور ایران کدام سبک در بین مردم پر طرفدار تر است؟

  3. سلام من قصد دارم در زمینه تاتو / تتو اموزش ببینم لطفا یک اموزشگاه تخصصی درجه یک را بهم معرفی کنید

  4. سلام عزیزم ، شما میتونید در دوره های کاملا تخصصی و انحضاری که در مر کز آموزش عالی عریس برگزار میشود شرکت نمایید ، در این دوره ها ضمن اینکه تاتو به صورت کاملا اکادمیک به شما اموزش داده میشود میتونید از سایر مزایای فوق العاده ای که این مرکز برایتان فراهم نموده استفاده کنید ، اگر شهرستانی هستید میتونید برای رزرو محل اقامت با شماره تماس اموزشگاه تماس بگیرید .

  5. از پر طرفدار ترین انواع سبک تاتو در کشور ایران میتوان به تاتو به سبک پرتره ، خطی ، سیاه خاکستری و سلتیک اشاره نمود

  6. سرفصل های آموزش تاتو در این مرکز بعنوان یکی از جامع ترین سرفصل های آموزشی میباشد که در آن بیش از سی سبک بصورت حرفه ای آموزش داده میشود ، برای ثبت نام در دوره های اموزشی تتو میتونید از طریق مراجعه به قسمت ثبت نام و بصورت کاملا انلاین در کلاسهای مرکز شرکت کنید ، لازم به ذکر است در این دوره اموزشی ضمن اموزش انواع سبک های رایج تاتو دو سبک انحصاری مرکز را هم فرا خواهید گرفت .

  7. سلام میخواستم روی قسمت گردن طرح گل فانتزی تاتو کنم ، لطفا راهنمایی کنید کجا و چطور اقدام کنم؟ این طرح در کدام سبک دسته بسته‌ بندی میشود؟

  8. سلام عزیزم، محل طراحی که مد نظر شماست از حساسیت فوق العاده بالایی بر خوردار است، بهتر است در قسمت دیگری از بدن خود طرح مورد نظر را پیاده کنید در غیر اینصورت سعی کنید از مجموعه های صاحب نام در این زمینه کمک بگیرید. طرح مورد نظر شما بعنوان در سبک ابرنگی قابل اجراست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

captcha code file - انواع روش و سبک تاتو بدن