آموزش گریم عروس

آموزش گریم عروس

دوره عمومی ارایش و پیرایش دوره عمومی ارایشگری زنانه اکادمی عریس مرکز عریس اموزشگاه عریس

مرکز آموزش عالی علوم و هنرهای آرایشگری ، زیبایی و مراقبتی

بررسی آموزش گریم عروس

تاریخ امروز: ۱۴ /۰۳ /۱۴۰۲
آموزش گریم عروس

آموزش گریم عروس

آموزش گریم عروس یکی از حوزه های تخصصی و بسیار حساس است. افرادی که میخواهند گریم عروس را یاد بگیرند طبیعتا به دنبال بهترین آموزشگاه ها برای یاد گیری این حرفه هنری لذت بخش و پرسود هستند. انواع سبک های مختلف گریم عروس وجود دارد که پوشش آموزش کامل همه ی این سبک ها کار راحتی نیست. شما باید بهترین آموزشگاه و معتبرترین را انتخاب کنید. اگر شما یک میکاپ آرتیست حرفه ای باشید باید دارای مدرک تخصصی و آموزش دیده بهترین مدرس ها باشید.

آموزش گریم عروس

آموزش گریم عروس

آموزش گریم عروس یکی از حوزه های تخصصی و بسیار حساس است. افرادی که میخواهند گریم عروس را یاد بگیرند طبیعتا به دنبال بهترین آموزشگاه ها برای یاد گیری این حرفه هنری لذت بخش و پرسود هستند. انواع سبک های مختلف گریم عروس وجود دارد که پوشش آموزش کامل همه ی این سبک ها کار راحتی نیست. شما باید بهترین آموزشگاه و معتبرترین را انتخاب کنید. اگر شما یک میکاپ آرتیست حرفه ای باشید باید دارای مدرک تخصصی و آموزش دیده بهترین مدرس ها باشید. امروزه دیگر مثل قبل نیست که افراد به همین راحتی برای گریم عروسی خود یک سالن آرایشی یا آرایشگر را انتخاب کنند. حتی برای افراد علاوه بر نمونه کار قوی و حرفه ای گاهی پیش می آید که یک میکاپ آرتیست با یک رزومه قوی شناخته و تبلیغ می شود به عنوان مثال فلان آرایشگر آموزش دیده بهترین مدرس است یا در بهترین آموزشگاه تعلیم دیده و مدرک تخصصی دارد. برای داشتن تخصص حرفه ای و جلب اعتماد مشتریان تنها نمونه کار حرفه ای ملاک نمی باشد. آکادمی آموزش عالی عریس به عنوان بهترین آموزشگاه در ایران و خاورمیانه از بهترین و جدید ترین متد ها برای آموزش گریم عروس و سایر حوزه گریم و میکاپ بهره می برد. شما میتوانید با شرکت در دوره های آموزشی آموزشگاه عریس زیر نظر بهترین مدرسین تعلیم دیده و مدرک معتبر دریافت کنید. به دلیل اینکه روز عروسی یکی از مهمترین و هیجان انگیز ترین روز های زندگی هر کسی است. پس طبیعتا افراد دوست دارند در آن روز بهترین باشند و گریم زیبایی داشته باشند. در این مطلب ما آموزش گریم عروس را به صورت مختصر توضیح خواهیم داد و نکاتی که باید در گریم عروس رعایت شود را بیان خواهیم کرد پس با آموزشگاه عریس همراه  باشید.

گریم عروس چیست؟
گریم عروس چیست؟

گریم عروس چیست؟

معرفی گریم عروس

گریم به معنای متعادل سازی و رفع نقایص صورت می باشد. گریم عروس با میکاپ متفاوت است زیرا میکاپ با استفاده از رنگ ها اصولا رنگ و لعاب به چهره می دهد که بعد از اتمام آرایش صورت زیبا می شود ولی ماندگاری زیادی ندارد و حدود 5 الی 6 ساعت ممکن است کارایی خود را از دست بدهد همچنین آرایش در برابر تعرق و دمای هوا و … دوام زیادی ندارد اکثرا آرایش غلیط سن افراد را بزرگتر از سن واقعی نشان میدهد. در حالی که گریم نقطه مقابل میکاپ میباشد. در گریم از رنگ و لعاب خبری نیست در اصل گریم برای رفع نقایص و نمایش زیبایی افراد به صورت طبیعی است. این روش برای کسانی که میخواهند آرایش طولانی مدت مانند عروس خانم ها استفاده کنند مناسب می باشد. گریم عروس نه تنها با گذشت زمان خراب نمی شود بلکه با حرارت پوست جذب می شود و با گذشت زمان زیبایی آن بیشتر نمایان شده و چهره طبیعی تری نمایان میکند.

آموزش گریم عروس
آموزش گریم عروس

آموزش گریم عروس

آموزش گریم عروس

گریم عروس مراحل مختلفی دارد که انجام ترتیب این مراحل در نتیجه هرچه بهتر آن موثر خواهد بود. مرحله اول گریم عروس زیرسازی پوست می باشد که جز اصلی ترین مراحل است در اصل زیربنای گریم محسوب می شود و اگر به درستی صورت گیرد مطمئنا نتیجه بهتری را ارائه خواهد داد.بعد از این مرحله انجام میکاپ ابروها، میکاپ چشم ها، سپس آرایش گونه و لب ها در اولویت هستند. ما به صورت مفصل به انجام اصولی آموزش گریم عروس میپردازیم.

مرحله اول گریم عروس ( زیر سازی پوست )

مرحله اول گریم عروس ( زیر سازی پوست )

مرحله اول گریم عروس ( زیر سازی پوست )

مرحله اول گریم عروس ( زیر سازی پوست ) : ابتدای کار با زیرساز شروع می شود، در واقع زیرساز استفاده از کرم خاص و مخصوصی نیست. به این صورت که بعد از شستن صورت با آب ولرم و خشک کردن آن از مرطوب کننده برای مرطوب شدن پوست استفاده می شود. این کرم میتواند هر نوع کرم و فونی باشد که بهتر است هم رنگ پوست انتخاب شود و خاصیت مرطوب کنندگی داشته باشد. استفاد از این کرم باعث می شود تا کرم ها و کانسیلرهایی که برروی پوست برای صافی صورت استفاده میشود به خوبی روی پوست پوشش داده شود و حالت پوسته شدن پیدا نکند. طبیعتا هر چقدر که پوست افراد صاف باشد باز هم بر روی آن آثاری از کک ومک، جوش، جای جوش، خال، جای زخم و تاتو وجود خواهد داشت برای محو کردن این عوامل شما می توانید از کانسیلر مرتبط با پوست افراد استفاده کنید. ما در مقاله آموزش گریم تخصصی عروس لوازم مورد استفاده در گریم عروس را توضیح دادیم می توانید با مراجعه به این مطلب اطلاعات بیشتری بدست آورید. در هر صورت کانسیلر های که تن زرد دارند هم رنگ پوست صورت می باشند و اصولا برای پوست های معمولی مورد استفاده قرار میگیرند. برای از بین بردن گودی و کدری زیر چشم سعی کنید کانسیلر را به وسیله انگشت ها زیر چشم پخش دهید این کار باعث می شود پوشش آن ظریف تر باشد. بعد از پوشش زیرتیرگی چشم ها و ناهماهنگی صورت با کانسیلر با استفاده از فون صورت خود را یکدست کنید. هنگام استفاده از یکدست سازی صورت باید از کرم پودر و فون هایی استفاده شود که هم رنگ پوست باشد تا گریم عروس طبیعی جلوه کند. اصولا در این روش از ترکیب رنگ بژ با رنگ های روشن سعی میشود رنگ نزدیک به پوست به دست بیاید. برای برجسته سازی  اعضای صورت از رنگ روشن و برای کوچک کردن قسمت های مختلف صورت از رنگ بژ استفاده میشود. برای ماندگاری طولانی مدت کرم پودر بر روی صورت از اسپری یا پودر فیکس کننده استفاده کنید این عمل باعث مات شدن و عدم براقیت پوست می شود.

راهنمای انتخاب فون صورت مناسب
راهنمای انتخاب فون صورت مناسب

راهنمای انتخاب فون صورت مناسب

راهنمای انتخاب فون صورت مناسب

  • pan stick: برای پوست های خشک از این فون که  برای صورت های چرب می باشد استفاده میشود.

  • pan cake: این فون نیز چرب می باشد و برای پوست های خشک استفاده میشود.

  • Liquid: این فون به صورت مایع است و پوشش دهی قوی ندارد برای پوست های صاف میتواند گزینه خوبی باشد.

  • افرادی که پوست تیره دارند بهتر است از فون هم رنگ پوست خود استفاده کنند.

  • افرادی که دارای پوست سفید و روشن میباشند بهتر است از فون یک درجه تیره تر از پوست خود استفاده کنند.

  • افرادی که دارای پوست با تن رنگی زرد هستند بهتر است از فون با رنگ صورتی ملایم استفاده کنند.

مرحله دوم آموزش گریم عروس ( میکاپ ابرو ها )
مرحله دوم آموزش گریم عروس ( میکاپ ابرو ها )

مرحله دوم آموزش گریم عروس ( میکاپ ابرو ها )

مرحله دوم آموزش گریم عروس ( میکاپ ابرو ها )

ابرو یکی از اصلی ترین نقاط صورت است که طراحی و شکل دهی درست آن نقش مهمی در زیبایی افراد دارد. توصیه میشود اصلاح ابرو به روز گریم موکول نشود و یک الی دو روز قبل از انجام گریم عروس آن اصلاح شود. سعی نکنید فرم عادی ابرو های خود را تغییر دهید اگر نیاز به تیغ داشت از آن استفاده کنید در غیر این صورت سعی کنید به صورت طبیعی فرمی باتوجه به چهره افراد دهید. برای زیبایی بیشتر بهتر است از رنگ یا ریمل ابروی روشن استفاده شود تا  زیبایی و جذابیت چشم ها را دو چندان کند. برای میکاپ ابرو ها از گوشه داخلی شروع به پوشش و رنگ دهی توسط مداد یا ریمل ابرو کنید. توجه کنید که در پایان کار تطابق فرم ابروها با همدیگر و فرم صورت بسیار مهم می باشد و حتما باید یکسان باشند.

مرحله سوم گریم عروس ( میکاپ چشم ها )
مرحله سوم گریم عروس ( میکاپ چشم ها )

مرحله سوم گریم عروس ( میکاپ چشم ها )

مرحله سوم گریم عروس ( میکاپ چشم ها )

مهم ترین بخشی که می توان  در صورت روی آن مانور داد و زیبایی عروس را در آن نشان داد چشم ها هستند مانند جمله زیبایی که می گوید؛ و چشم ها که روزنه امیدند. یک میکاپ آرتیست باید توانایی این را داشته باشد با آرایش چشم متناسب با چهره افراد و تاکید بر زیبایی آن زیبایی طبیعی در چهره افراد را دو چندان کند. توسط تکنیک های آرایشگری امکان طراحی متفاوت در مدل چشم ها وجود دارد. به عنوان مثال اگر چشم ها ریز باشند می توان با یکسری تکنیک و استفاده از سایه و خط چشم نحوه شکل دهی آن را بصورت بزرگ جلوه داد. و روی چشم های بزرگ هم آرایش های ساده و زیبایی اعمال کرد. میتوان فاصله چشم ها، پف و افتادگی پلک و گودی چشم ها را با روش های اصولی کنترل کرد. در رنگ ها و استفاده از سایه ها رنگ های روشن موجب می شوند چشم ها درشت نشان داده شوند و رنگ ها تیره موجب کوچک شدن چشم ها میشود. طراحی چشم و میکاپ آن یک کار تخصصی است و نیازمند افراد با حوصله و بادقت است که به بهترین شکل این قسمت را فرم دهند.

مدلی که باید سایه انتخاب شود مرتبط با فرم صورت است قبل از پوشش دهی توسط سایه ابتدا از کرم پودر استفاده شود تا ماندگاری آن را زیاد کند. برای استخوان زیر ابرو اصولا از رنگ های روشن و صدفی استفتده میشود و برای گوشه داخلی چشم از رنگ های روشن و هر رنگی که سلیقه مشتری باشد می توان استفاده کرد در انتهای چشم نیز از رنگ تیره میتوان بهره برد  که با رنگ ابرو تناسب داشته باشد و زیبایی چشم ها را بیشتر نمایان کند.

استفاده از مژه مصنوعی سلیقه ای است در هر صورت اگر مایل به استفاده بودید بعد از قرار دادن آن بر روی چشم می توان خط چشم و ریمل را روی آن ها پوشش داد. ابتدا خط چشم که باید با فرم چهره متناسب باشد را بکشید سپس ریمل را بر روی مژه ها بزنید.

مرحله چهارم گریم عروس ( میکاپ گونه )
مرحله چهارم گریم عروس ( میکاپ گونه )

مرحله چهارم گریم عروس ( میکاپ گونه )

مرحله چهارم گریم عروس ( میکاپ گونه )

برای پیدا کردن خط گونه می توان از لبخند با لب های بسته استخوان گونه را لمس کرد و در قسمت مورد نظر رژگونه را اعمال کرد دقت داشته باشید اگر رژگونه را در پایین تر بزنید چهره افراد حالت افتاده پیدا میکنند. مرتبط با نوع پوست رژ گونه انتخاب کنید برای پوست های چرب رژگونه پودراستفاده کنید و برای پوست های خشک بهترین انتخاب رژگونه نوع چرب است. برای لاغر کردن صورت و کم کردن حجم گونه ها از رنگ مات با تن قهوه ای و برای برجسته سازی از رنگ های تن صورتی و روشن استفاده کنید.

مرحله پنجم گریم عروس ( میکاپ لب ها )
مرحله پنجم گریم عروس ( میکاپ لب ها )

مرحله پنجم گریم عروس ( میکاپ لب ها )

مرحله پنجم گریم عروس ( میکاپ لب ها )

لب ها نیز در چهره و زیبایی افراد نقش بسزایی دارد با استفاده از رژ می توان لب ها را فرم داد مثلا نازک، پهن، کوچک، حجیم و بزرگشان کرد. برای اینکه رژ گونه بزنید ابتدا لب هایتان را با یک فون  پوشش دهید سپس به زیبایی و با تناسب بر لب ها خط لب پهن بکشید. اگر میخواهید لب هایتان نازک به نظر برسد خط لب و رنگ رژ شما باید مشابه هم باشند. و خط لب به قسمت داخلی لب  ها کشیده شود. اگر بخواهید لب هایتان پهن به نظر برسد بر عکس این روش خط لب را به سمت خارج لب ها کشیده و رژ لب رنگ مورد نظر خود را روی آن پوشش دهید. برای لب های درشت رژ های با رنگ مات استفاده می شود و برای برجسته کردن لب ها از رژ های براق و حجم دهنده استفاده شود.

8 پاسخ

  1. سلام عزیزم برای پر نشون دادن صورت لاغر از رنگ کرم و فون های هم رنگ صورت خود استفاده کنید و جوری صورت خود را پوشش بدین که فرم گرد پیدا کند

  2. سلام عزیزم انتخاب استفاده از آرایش لب برای لب های پروتز شده سلیقه ای می باشد ولی اکثرا در این خصوص آرایش رنگ ملایم در اولویت می باشد.

  3. سلام عزیزم برای پوست های روشن آرایش سلیقه ای است و باید با توجه به فرم صورت و سایر معیار های زیبایی نوع آرایش خود را انتخاب کنید ولی در کل به دلیل حساسیت پوست های روشن همیشه از ضد آفتاب استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبــــــــــــــــــــــــــــــار:

انتشار گزارش از طریق پایگاه خبری عریس : آموزش گریم عروس
این خبر در آرشیو خبری و حقوقی حقوقی مرکز عریس بایگانی و Index شد.

فهرست مطالب

آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری
آموزش رنگ مو تخصصی و مربیگری

فهرست مطالب