امروز مورخ: ۱۵ /۰۴ /۱۴۰۱
630px-Flag_of_Iran.svg.png
اطلاعیه مهم مورخ ۱۵ /۰۴ /۱۴۰۱ : آغاز ثبت نام کلاسهای پروفشنال هانونس اروپا و دوره های آموزشی سطح یک مربیگری در کشور امارات .
Rate this post

آیا رنگ کردن مو باعث موخوره می شود؟

۱۵ /۰۴ /۱۴۰۱

موضوع مقاله : آیا رنگ کردن مو باعث موخوره می شود؟
تاریخ بروزرسانی : 2022 ، امروز قصد داریم درباره ( آیا رنگ کردن مو باعث موخوره می شود؟ ) صحبت کنید و به بررسی کامل آن بپردازیم ، در ادامه برای بررسی ( آیا رنگ کردن مو باعث موخوره می شود؟ ) همراه ما باشید .

رتبه 1 آموزش حرفه ای

دپارتمان آموزش و توسعه

پشتیبانی و پاسخگویی

پاسخگویی 24 ساعته

2 دهه تجربه

دپارتمان آموزش و توسعه

رشته های منعطف

بیش از 70 رشته تخصصی

آیا رنگ کردن مو باعث موخوره می شود؟

یکی از دلایل شایع در آسیب دیدگی، خشکی، وزی و مجعد شدن مو ها که باعث مو خوره گرفتن می شود، رنگ کردن متعدد مو ها با مواد شیمیایی می باشد. ما به شما پیشنهاد می کنیم برای حفظ سلامتی موهای خود، رنگ کردن موهایتان را به حداقل برسانید تا موهای شما از آسیب های اکسیدان و مواد شیمیایی رنگی در امان بماند.موخوره نوعی بیماری محسوب می شود که نام علمی آن، تریکوپیوزین می باشد. این بیماری یکی از شایع ترین ها میان آقایان و خانم ها است. در موخوره، انتهای ساقه مو ها چند شاخه می شود و باعث سست شدن و از دست دادن مقاومت آنها می شود.

چه عواملی باعث بروز این بیماری می شوند؟

در اینجا ما به شما برخی از دلایلی که باعث مو خوره گرفتن می شود را به شما معرفی می‌کنیم.

  • استفاده از شامپو های غیر استاندارد (به این معنا که ابتدا نوع مو های خود را بشناسید و سپس نسبت به نوع آنها شامپوی مناسب با آنها را خریداری کنید.)
  • استفاده از رنگ موهای شیمیایی و دکلره کردن مو ها
  • استفاده از مواد فر کردن مو ها
  • گرمای شدید در اثر اتو مو و سشوار کشیدن
  • قرار گرفتن مو ها به طور مداوم در برابر باد و نور خورشید

چرا رنگ کردن باعث موخوره می شود؟

همان طور که در ابتدای مقاله به شما گفتیم، رنگ کردن مو ها ، از دلایل موثر بر خشکی، وز شدن، شکنندگی و آسیب دیدگی در مو ها می باشد. به خاطر وجود مواد شیمیایی و اکسیدان در این رنگ ها به شما پیشنهاد می کنیم که کمتر از رنگ مو استفاده کنید. اگر از رنگ مو زیاد استفاده کرده اید و موهایتان بیش از حد خشک شده اند بهتر است به مراقبت آنها بپردازید.

پیشنهاد ما به شما این است که از شامپو های رنگ شده و آسیب دیده استفاده کنید تا اسیب دیدگی کوتیکول های موی شما را به حداقل برساند. همچنین می توانید برای درمان کوتیکول ها از نرم کننده و ماسک مو نیز استفاده کنید تا ترمیم شوند. پیشنهاد می کنیم پس از شستن موهایتان اجازه دهید کمی از مواد نرم کننده و ترمیم کننده بر روی موهایتان باقی بماند. در بازار بسیاری از سرم های مو وجود دارند که پس از استحمام مو ها می توانید از آنها به ساقه های مو هایتان بزنید تا رطوبت موهایتان را حفظ کند و از شکنندگی آن ها جلوگیری کند.

اگر موهای بلندی دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که شامپو را کف سر خود بریزید و سپس شروع به شست و شو بکنید. دلیل این است که چربی کف سر مو ها ازبین برود و از ساییدن ساقه مو ها خودداری کنید زیرا همان کفی که از کف سر شما به سمت ساقه حرکت می‌ کند برای شست و شوی آن ها کافی می باشد.

اگر تا به حال موهایتان را رنگ نکرده اید ما به شما توصیه می کنیم که انجام این کار با مواد شیمیایی خودداری کنید تا به موهایتان آسیبی وارد نکنید. اما اگر علاقه به رنگ کردن دارید می توانید مو هایتان را هایلایت کنید زیرا این روش آسیب کمتری به مو ها وارد می‌ کند.

اگر با معضل موخوره دست و پنجه نرم می‌ کنید به شما پیشنهاد می کنیم که از شامپوهای ملایمی استفاده کنید تا به کوتیکول های موهایتان آسیبی وارد نکند. بهتر است بدانید که پیشگیری بهتر از درمان می باشد. هر چند وقت یکبار موهایتان را نوک گیری کنید و کوتاه کنید. و اگر مو خوره گرفته اید موهایتان را از بالای قسمت مو خوره دار کوتاه باید بکنید. از موادی استفاده کنید تا همیشه رطوبت موهایتان را تامین کند و همچنین از برس زیاد استفاده نکنید تا مانع بروز بیشتر موخوره شود.از دیگر کار ها برای جلوگیری از موخوره اتو مو کشیدن است. سعی کنید تا حد امکان از انجام این عمل خودداری کنید تا به مو خوره دچار نشوید.جهت اطلاع یافتن از شامپوهای ملایم و موثر بر درمان موخوره می توانید به مقالات دیگر سایت ما مراجعه کنید. 

Rate this post

بمنظور بررسی این موضوع میتوانید به بمقاله فوق مراجعه نمایید

بمنظور اخذ مشاره تخصصی در این زمینه میتوانید با کارشناسان عریس تماس بگیرید

مقاله مذکور مشکلات رایج در این زمینه را برای شما شرح میدهد .

یکی از بزرگترین مراجع کسب اطلاعات در این زمینه آکادمی عریس میباشد .

بمنظور کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با کارشناسان عریس میتوانید از بخش تماس با ما اقدام نمایید .