امروز مورخ: ۱۲ /۰۴ /۱۴۰۱
630px-Flag_of_Iran.svg.png
اطلاعیه مهم مورخ ۱۲ /۰۴ /۱۴۰۱ : آغاز ثبت نام کلاسهای پروفشنال هانونس اروپا و دوره های آموزشی سطح یک مربیگری در کشور امارات .
Rate this post

بالیاژ چیست

۱۲ /۰۴ /۱۴۰۱

موضوع مقاله : بالیاژ چیست
تاریخ بروزرسانی : 2022 ، امروز قصد داریم درباره ( بالیاژ چیست ) صحبت کنید و به بررسی کامل آن بپردازیم ، در ادامه برای بررسی ( بالیاژ چیست ) همراه ما باشید .

رتبه 1 آموزش حرفه ای

دپارتمان آموزش و توسعه

پشتیبانی و پاسخگویی

پاسخگویی 24 ساعته

2 دهه تجربه

دپارتمان آموزش و توسعه

رشته های منعطف

بیش از 70 رشته تخصصی

بالیاژ چیست؟

یکی دیگر از سبک های رنگ کردن موها بالیاژ می باشد که بسیار پرطرفدار بوده و جذابیت بالایی را به موها می بخشد، مخصوصا اگر موهای بلندی داشته باشید. این روش از جدید ترین متدهای هایلایت کردن مو می باشد که نیازی به فویل ندارد و با انجام دست، بر موهای بلند و کوتاه صورت می گیرد. بنیان این شیوه به سال 1970 میلادی در کشور فرانسه بر می گردد و این روش برای اشخاصی که دارای موهای سفید می باشند بیشتر مورد انتخاب می باشد.

معرفی سبک بالیاژ

این کلمه لغتی فرانسوی بوده و به معنی نقاشی می باشد. در این تکنیک رنگ کردن ، تکنسین متخصص رنگ را آزادانه بر مو های شما می گذارد. در واقع این روش نوعی مش می باشد که نیازی به فویل ندارد و همچنین تفاوت اصلی آن با هایلایت این است که رنگ مو در ریشه تیره ترین رنگ را دارد و نوک مو ها روشن ترین رنگ را شامل می شوند. یعنی حدود نصف یا یک سوم طول مو ها روشن می‌ شود.

از مزیت های این روش می توانیم به این اشاره کنیم که در صورت رشد مو ها هیچ تغییری در سبک رنگ موی شما ایجاد نمی شود زیرا مو ها از ریشه رنگ نشده اند و می توانید هایلایت های جذاب و زیبایی مثل شرابی یا رنگ های فانتزی بر روی موهای خود بگذارید.

معرفی انواع بالیاژ مو

بالیاژ کامل

این روش از متداول ترین روش های بالیاژ می باشد که در آن کل مو ها هایلایت می شوند.

بالیاژ جزئی

در این تکنیک فقط قسمت های خاصی از مو که با سلیقه آرایشگر یا مشتری انتخاب و هایلایت می شوند.

بالیاژ ظریف

در این روش قسمت های ظریفی از مو ها انتخاب و بالیاژ می شوند و به صورت طبیعی جلوه به مو ها می دهد.

بالیاژ آمریکایی

در این شیوه تکنسین متخصص مو ها را ابتدا با فویل هایلایت می کند و بعد مو های باقی مانده را رنگ می کند. این روش برای بانوانی که مو هایی مشکی دارند بیشتر مناسب می باشد.

بالیاژ معکوس

این تکنیک برای بانوانی که موهای بلوندی دارند مناسب می باشد، و در پایان این روش از رنگ های تیره تر مانند قهوه ای یا خاکستری استفاده می شود.

وسایل مورد نیاز برای انجام بالیاژ

برای اینکه بالیاژ انجام بدهید شما به وسایل زیر نیاز پیدا می کنید :

  • پودر دکلره
  • اکسیدان
  • فرچه و کاسه ی پلاستیکی رنگ مو

نکته حائز اهمیت این است که در بالیاژ بیشتر تخصص و تکنیک آرایشگر مهم می باشد تا ابزار و وسایل و مواد آن.

تفاوت تکنیک بالیاژ با آمبره و سامبره در چیست؟

باید بدانید که در آمبره و سامبره کردن نیز از روش بالیاژ استفاده می شود. در آمبره کردن اصلی ترین روش دکلره کردن مو ها می باشد و به این گونه است که ریشه مو ها تیره هستند و هر چه از ریشه به سمت نوک مو ها می رویم، رنگ مو ها روشن تر می شوند.

اما در تکنیک سامبره کردن مو ها، مانند آمبره هر چه از ریشه دور تر می شویم رنگ مو ها نیز روشن تر می شود با این تفاوت که در آمبره، تغییر طیف رنگ مو ها  ملایم تر می باشد. روش سامبره به طور کلی ترکیبی از بالیاژ و آمبره می باشد و همچنین نسبت به آمبره متد جدید تری است.

نحوه انجام بالیاژ چگونه می باشد؟

مدت زمان انجام این روش به بلندی موهایتان و مدل مورد نظرتان برای این تکنیک می باشد. ساده ترین روش این است که یک سوم یا نصف موهایتان را با کش ببندید و مواد دکلره  را با اکسیدان مخلوط کنید، و برای بالیاژ کردن این مواد  را به قسمت جلوی سر به سطح مو بزنید.

و برای قسمت پایین مو نوک فرچه را به مواد دکلره آغشته کنید و به موهایتان بزنید. باید نوک مو هایتان را کاملا دکلره کنید تا بتوانید بالیاژ قشنگی داشته باشید. همچین برای داشتن هایلایتی زیبا باید شکل V را روی هر قسمت کوچک از مو در آورید یعنی بین بالای هر قسمت هایلایت شده باید حدود ۳ سانت فاصله داشته باشد. اگر انجام این کار برایتان مشکل می باشد می توانید از فویل استفاده کنید.

جهت اطلاع از سبک های دیگر رنگ مو می توانید به مقالات دیگر ما مراجعه نمایید.

Rate this post

بمنظور بررسی این موضوع میتوانید به بمقاله فوق مراجعه نمایید

بمنظور اخذ مشاره تخصصی در این زمینه میتوانید با کارشناسان عریس تماس بگیرید

مقاله مذکور مشکلات رایج در این زمینه را برای شما شرح میدهد .

یکی از بزرگترین مراجع کسب اطلاعات در این زمینه آکادمی عریس میباشد .

بمنظور کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با کارشناسان عریس میتوانید از بخش تماس با ما اقدام نمایید .