امروز مورخ: ۱۲ /۰۴ /۱۴۰۱
630px-Flag_of_Iran.svg.png
اطلاعیه مهم مورخ ۱۲ /۰۴ /۱۴۰۱ : آغاز ثبت نام کلاسهای پروفشنال هانونس اروپا و دوره های آموزشی سطح یک مربیگری در کشور امارات .
Rate this post

معرفی هایلایت(highlightو انواع آن )

۱۲ /۰۴ /۱۴۰۱

موضوع مقاله : معرفی هایلایت(highlightو انواع آن )
تاریخ بروزرسانی : 2022 ، امروز قصد داریم درباره ( معرفی هایلایت(highlightو انواع آن ) ) صحبت کنید و به بررسی کامل آن بپردازیم ، در ادامه برای بررسی ( معرفی هایلایت(highlightو انواع آن ) ) همراه ما باشید .

رتبه 1 آموزش حرفه ای

دپارتمان آموزش و توسعه

پشتیبانی و پاسخگویی

پاسخگویی 24 ساعته

2 دهه تجربه

دپارتمان آموزش و توسعه

رشته های منعطف

بیش از 70 رشته تخصصی

معرفی هایلایت((highlightو انواع آن

همانطور که در مقالات قبل گفته شده، سبک های مو بسیار متفاوت و جذاب می باشند و هر کدام زیبایی خاص خود را دارند. اما این سبک ها آنقدر گسترده می باشد که ممکن است خانم ها فرق بین آنها را متوجه نشوند. آمبره، هایلایت، بالیاژ، سامبره و… واژه های لاتینی می باشند که برای سبک های متنوع به کار می روند. در این مقاله ما قصد داریم که سبک هایلایت و انواع آن را به شما معرفی کنیم.این مقاله به شما کمک می کند که پس از آگاهی یافتن از این سبک مو بتوانید دفعات بعد که به آرایشگاه برای انجام رنگ مو می روید، با علم کامل نوع سبک خود را انتخاب کنید و انجام دهید.لازم به ذکر است که هر سبک مو تکنیک خاص خود را دارد و نوعی هنری تخصصی می باشد. پس هر فرد برای اقدام به رنگ کردن، باید تکنیک های رنگ را بیاموزد و بداند هر رنگی چه تاثیراتی بر مو ها خواهد داشت و سپس به سراغ مهارت های دیگ مانند آمبره، هایلایت و.. برود.

معرفی هایلایت مو

هایلایت مو چیست و شکل ظاهری آن به چه صورت می باشد؟ به طور مختصر باید بگوییم که هایلایت، یعنی در بین دسته هایی از موهای تیره، رگه های روشنی است که می توانیم ایجاد کنیم. اکثر آرایشگر ها شیوه انجام هایلایت را با فویل یا کلاه انجام می دهند که در این صورت این عمل با نظم و الگوی خاص تقسیم بندی می شود و از ریشه تا انتهای مو ها رنگ روشن به روی آنها زده می شود.در تکنیک هایلایت کردن مو با کلاه، پس از رنگ کردن مو ها ،دسته هایی از مو ها را به طور نامنظم از کلاه با قلاب بیرون می کشند و با رنگ دلخواه مو ها را رنگ می کنند. همیشه هایلایت چند درجه روشن تر از رنگ موی اصلی می‌ باشد به این دلیل که دسته های بیرون کشیده شده از  قلاب بتوانند به خوبی خودشان را در تیرگی مو ها نشان دهند و به همین خاطر اسم این تکنیک را هایلایت نام گذاری کرده اند.در تکنیک هایلایت کردن با فویل، دسته های بزرگتری نسبت به هایلایت کردن با کلاه، برداشته می شود و بر روی فویل های مستطیلی شکلی که معمولا از طول مو ها بلند تر است، با فرچه مواد گذاری می شود. و سپس آرایشگر فویل را می بندد و پس از مدتی مو ها هایلایت می شوند.

معرفی بیبی لایت (babylight) کردن موها

در روش بیبی لایت کردن ، سبک لایت کردن طبیعی تر از هایلایت است. به این صورت که از ریشه تا نوک مو ها ،موهایتان با دسته های بسيار نازک و باریک که نزدیک به هم  هستند انتخاب و رنگ می شوند. به همین خاطر این نوع سبک وقت زیادی را می گیرد اما نتیجه کار بسیار جذاب و زیبا خواهد بود. این  سبک هایلایت به خاطر اینکه چهره را جوان تر می کند طرفداران زیادی دارد.

معرفی لولایت (lowlight) کردن مو ها

این روش کاملا بر عکس هایلایت و بیبی لایت کردن می باشد و در اینجا به جای روشن کردن دسته های مو آنها را تیر می کنیم. روش انجام این عمل همانند هایلایت می باشد یعنی دسته ای از مو ها یا با کلاه یا فویل جدا می شود و رنگ یک درجه تا سه درجه تیره تر بر آنها گذاشته می شود.

نکات قابل توجه درباره هایلایت کردن مو ها

  • نباید از ماسک موی گیاهی یا شیمیایی، ژل مو، سرم یا تقویت کننده مو قبل از انجام هایلایت استفاده کنید.
  • قبل از هایلایت کردن موهایتان را کاملا بشویید تا اثری از چربی و آلودگی بر آنها نماند.
  • اگر می خواهید موهایتان را کوتاه کنید بهتر است قبل از هایلایت آن را انجام دهید.
  • پیشنهاد می شود که هایلایت را متناسب با پوست خود انتخاب کنید. یعنی دو درجه تیره تر یا دو درجه روشن تر.
  • بهتر است هایلایت را هر دو یا سه ماه یکبار تمدید کنید تا ریشه هایی که رشد کرده اند روشن شوند.

نکته

همینطور جالب است بدانید که هایلایت باعث می شود درخشش مو ها بیشتر شود ولی لولایت حجم و عمق مو ها را بیشتر نشان می دهد.روش لولایت بیشتر روی موهای آقایان انجام می شود زیرا اگر سفیدی در بین موها باشد پوشش می دهد و طبیعی جلوه می دهد. به طور کلی هدف از لولایت کردن این است ضخامت و حجم مو ها را بیشتر نشان دهد.

Rate this post

بمنظور بررسی این موضوع میتوانید به بمقاله فوق مراجعه نمایید

بمنظور اخذ مشاره تخصصی در این زمینه میتوانید با کارشناسان عریس تماس بگیرید

مقاله مذکور مشکلات رایج در این زمینه را برای شما شرح میدهد .

یکی از بزرگترین مراجع کسب اطلاعات در این زمینه آکادمی عریس میباشد .

بمنظور کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با کارشناسان عریس میتوانید از بخش تماس با ما اقدام نمایید .